Rozsvícení vánočního stromu v Bystřici pod Hostýnem
KDY: v pátek 6. prosince od 14.00
KDE: Masarykovo náměstí Bystřice pod Hostýnem
ZA KOLIK: zdarma

Také v Bystřici pod Hostýnem spojili tradiční rozsvícení vánočního stromu s malým vánočním jarmarkem, který se od 14. hodin bude konat na Masarykově náměstí. Ve vestibulu radnice se uskuteční výstava dětských výtvarných prací. Slavnostní rozsvícení začne v 17 hodin, kdy také vystoupí trubači z umělecké školy, děti ze SVČ Včelín, Taneční soubor Stars, Pěvecký sbor ZŠ Bratrství, lesní klub U Andrýska a Pěvecký sbor Vrabčáci. Nebude chybět ani Mikuláš s anděly a čerty. Akci zakončí slavnostní ohňostroj.

Vánoční dílničky v hanáckých chalupách
KDY: v sobotu 7. prosince od 10.00
KDE: Rymice, místní část Hejnice, čp. 64 a 65
ZA KOLIK: 20 korun za tvořícího účastníka, doprovod dětí má vstup zdarma

Návštěvníci Rymic prožijí tradiční vánoční atmosféru v prostorách hanáckých chalup. Děti i dospělí si vyzkouší ozdobit perníčky a vyrobit vánoční dekorace. Součástí události bude i ukázka rukodělných prací místních žáků. Akce trvá do 17.00.

Mikulášský jarmark
KDY: v sobotu 7. prosince od 15 hodin
KDE: prostranství u obecního úřadu na Rusavě
ZA KOLIK: zdarma

Mikuláš přijde také na Rusavu, kde se bude na prostranství u obecního úřadu konat již čtrnáctý jarmark. Na návštěvníky čeká nejenom příjemná atmosféra, ale i občerstvení a řemeslné výrobky. Děti si mohou v dílničce sami vyrobit dárky pro rodiče.

Adventní výstava Floria Vánoce
KDY: v sobotu 7. prosince od 9.00
KDE: Výstaviště Kroměříž
ZA KOLIK: dospělí 70 korun, děti do 15 let 50 korun, rodinné vstupné 200 korun

Lidé se mohou těšit na adventní výstavu Floria Vánoce. V prostorách kroměřížského výstaviště na ně budou čekat krásně nazdobené pavilony, unikátní sbírka vánočních betlémů nebo adventní vystoupení. Děti se pobaví při čertovské minishow s Míšou Slukovou i při vyrábění vánočních ozdob a dřevěných dárečků.

Vánoční koncert Olgy Lounové
KDY: v neděli 8. prosince od 19.00
KDE: Dům kultury Zdounky
ZA KOLIK: 200 korun

Zpěvačka, herečka a jezdkyně ralley Olga Lounová opět dorazí na Kroměřížsko, tentokrát na vánoční koncert do Zdounek.

Koncert Petry Janů v Chropyni
KDY: v neděli 8. prosince od 19.00
KDE: Městské kulturní středisko Chropyně

Petra Janů se na svém adventním turné zastaví i v Chropyni, kde vystoupí se skupinou Amsterdam. Diváci se mohou těšit na adventní program plný zpěvaččiných nejznámějších hitů v originálním akustickém podání.Vstupenky je možné koupit v předprodeji na Správě majetku města Chropyně, kontaktní telefon 573 355 323.