Druhá vycházka po mlýnech na toku Rusavy
KDY: sobota 21. září v 8.45
KDE: knihovna Holešov
ZA KOLIK: zdarma

Zájemci si užijí netradiční vlastivědnou vycházku. Čeká je pěší pochod z Holešova do Všetul, odkud přejedou autobusem do Třebětic. Cestou se dozví zajímavosti o mlýnech podél toku Rusavy. Vycházku povedou Arnošt Pospíšil a Jan Dúbravčík z holešovského vlastivědného kroužku. Sraz je v 8.45 hodin před holešovskou knihovnou. Plánovaný návrat do Holešova je ve 12 hodin.

Africké trhy
KDY: sobota 21. září od 10.00
KDE: TJ Sokol Kroměříž
ZA KOLIK: vstup zdarma

Exotické lahůdky z ugandských zahrádek ochutnají návštěvníci Afrických trhů. Čeká na ně známé i méně známé čerstvé a sušené ovoce, koření ze Zanzibaru, kakaové boby, čokoláda a oříšky. Zemědělské produkty od lokálních pěstitelů se převáží letecky, aby zůstaly čerstvé.

Proč si nezatančíte?
KDY: neděle 22. září od 11.00
KDE: Velký sál holešovského zámku
ZA KOLIK: vstupné 150 korun

Dopolední matiné bude hereckým koncertem Jiřího Lábuse, který se postará o umělecký přednes povídek Raymonda Carvera, jenž byl mistrem krátké prózy a jeden z nejvýznamnějších spisovatelů americké literatury 80. let minulého století. Doplní jej Emil Viklický klavírní improvizací.

Princezna ze mlejna
KDY: neděle 22. září od 15.00
KDE: Dům kultury Kroměříž, Divadelní sál
ZA KOLIK: 80 korun děti, 120 korun dopělí

Divadelní adaptaci známé televizní pohádky zahrají herci pražského Divadla Pegas. Děti se dočkají pomocníka Jindřicha, jeho milé Elišky, i oblíbených postav čerta a vodníka.

Naše zahrada
KDY: v pátek 20. září od 17 hodin a v sobotu 21. září od 10 hodin
KDE: kulturní dům Koryčany
ZA KOLIK: vstup zdarma

Na tradiční výstavě bude k vidění nejenom ovoce a zelenina od místních a přespolních pěstitelů, ale i ukázka umělecky vyřezávaného ovoce, kolekce kaktusů a sukulentů, bonsají a výstava koryčanských včelařů.