Dušičková podzimní výstava
KDY: 11. - 13. října denně od 9 do 17 hodin
KDE: Výstaviště Kroměříž
ZA KOLIK: základní vstupné 100 korun

Výstava pro všechny zahradníky a zahrádkáře nabídne vše potřebné pro dům i zahradu, prodej ovocných stromů nebo smutečních věnců. Unikátní expozici Umění se rozloučit a vzpomínat zhlédnou návštěvníci v pavilonu Zahrada ticha. Nebude chybět speciální mykologická poradna ani 4. ročník Floria koštu pálenek. Součástí programu bude i Oblastní výstava zahrádkářů v Kroměříži.

Kostkování
KDY: 12. - 13. října 2019
KDE: Dům kultury Kroměříž
ZA KOLIK: 90 korun/osoba; rodinné vstupné 300 korun

Herní akce pro celou rodinu se uskuteční v Domě kultury Kroměříž. Děti i dospělí si užijí spoustu zábavy při skládání oblíbených lego stavebnic. Na výstavě budou moci obdivovat originální, pohyblivé i maxi modely stavitelů z celé České republiky. Zóna pro nejmenší děti se zaměřuje na přírodu, kolotoče, auta nebo vláčky. Na starší děti čekají tematické koutky, například technické, vesmírné nebo policejní. V tematických zónách starší děti najdou rozsáhlou výstavu lego tvorby, herní disciplíny a stavění na téma Minecraft, Superheroes nebo Simpsonovi. Nejstarší stavitelé si užijí Lego Technik a Lego Robotika. Nebude chybět občerstvení ani odpočinkové zóny. Výstava bude otevřena v sobotu od 10 do 18 hodin a v neděli od 9 do 17 hodin.

Podzimní poježdění
KDY: 12. - 13. října vždy od 9.00 do 17.00
KDE: Lesní železnice Rajnochovice


Také na podzim si fanoušci železnice mohou užít jízdu vláčkem, který potáhnou lokomotivy BND30 a BN30U. Návštěvníci si budou moci projít stezku poznání o svážení dřeva na lesní železnici, na děti čeká malování na obličej a fotokoutek. Občerstvení zajištěno.

Podzimní poježdění

Drakiáda
KDY: neděle 13. října od 14.00
KDE: kopec Bartovec v Bystřici pod Hostýnem
ZA KOLIK: zdarma

Středisko volného času Včelín připravilo pro děti soutěžní drakiádu. Draci všech druhů budou soutěžit na kopci Bartovec v kategoriích letec, krasvec a vozembouch. V případě nepříznivého počasí se akce nekoná.

Drakiáda.