Auto moto blešák na kroměřížském výstavišti 
KDY: v neděli 6. září od 8 do 13 hodin 
KDE: Výstaviště Kroměříž 
ZA KOLIK: vstupné základní 40 Kč 

Neděle 6. září bude už posedmé patřit na Výstavišti v Kroměříži všem nadšencům Auto moto a krásných nablýskaných veteránů. Opět bude k mání vše, co se týká motorismu – náhradní díly, součástky, komponenty na zemědělskou techniku, ale i starožitnosti či vojenské a hasičské sběratelské předměty. Při Auto moto burze se uspořádají i klasické bleší a sběratelské trhy, které mají na kroměřížsku letitou tradici. Majitelé historických vozidel mají vstup zdarma, své skvosty mohou vystavit na zadní volné ploše G. 

Auto moto blešák.Zdroj: Výstaviště Kroměříž

Spanilá jízda po krásách břestských humen
KDY: v sobotu 5. září od 13.30 hodin 
KDE:  Sportoviště Rajčuda, Břest
ZA KOLIK:  vstupné 19.90 Kč

Přátelé kol, starých dobrých mravů a úžasných klobouků zvou na pátý ročník spanilé jízdy po krásách břestských humen. Zanechejte doma chmury, pohledejte kola z hůry. Sejdeme se 5. září 2020 ve 13.30 hodin na Rajčudě. Technická přejímka kol bez přehazovačky a cvrka začíná v 14 hodin.

Rychlov provoní guláše. Konat se tam bude soutěž v jejich vaření
KDY: v sobotu 5. září od 13 hodin 
KDE: na Skále v Rychlově 
ZA KOLIK: vstupné 150 Kč, děti zdarma 

Sbor dobrovolných hasičů Rychlov zve na III. ročník soutěže ve vaření guláše RYCHLOVSKÝ KOTLÍK. Soutěž družstev ve vaření kotlíkového guláše se uskuteční v sobotu 5. září 2020 na Skále v Rychlově. Začátek od 13 hodin, od 14 hodin vystoupí country kapela GRASSBAND a od 18 hodin bude hrát kapela TŘI VETERÁNI. V ceně vstupného je ochutnávka všech gulášů, vstupné bez degustace 50 Kč. 

Guláš fest.Zdroj: Deník/repro

Dny města Holešova 
KDY: v sobotu 5. září a v neděli 6. září 
KDE: Holešov 

Čeká vás dvoudenní program, který bude oslavou Dnů města Holešova a část nedělního programu bude patřit i „miniverzi“ festivalu Holešovská Regata, který už deset let k našemu městu neodmyslitelně patří a letos se jeho „plná“ verze nemohla uskutečnit díky zdravotním opatřením. První zářijový víkend si tedy zaškrtněte v kalendáři a začněte se spolu s námi těšit. Počet lístků na nedělní program je omezen, proto neváhejte. 

V rámci sobotního programu oslaví 140. výročí Sbor dobrovolných hasičů Holešov, Město Holešov předá ocenění osobnostem města za rok 2019 a večer vás v zámecké zahradě roztančí mladá a energická kapela The People. Repertoár této kapely je všestranný a multižánrový, od popu, přes disco, rock ‘n‘ roll až po swing a jazzové standardy. Tento koncert bude brán jako dárek a poděkování za uplynulé měsíce, bude tedy zdarma. 

V neděli pak spolu s pořadatelským týmem Holešovské Regaty navážete na rozjetý program celodenní nabídkou různého vyžití v zámku a zámecké zahradě. Festival se připomete „devátým a půltým ročníkem“, který se připomeneme svými atributy, které k Regatě odjakživa patří i díky unikátnímu prostředí zámeckého parku: po trojzubci se budou prohánět dračí lodě, na kterých budou moci všichni zájemci proplout zámeckými vodními kanály, a uskuteční se také letošní „Mistrovství Holešova (a světa) v přejezdu vodní lávky“ do něhož se může na místě přihlásit kdokoliv z diváků. Na zámecké výstavy se pak bude platit poloviční vstupné. Hudební program zahájíme krátce po poledni. Na zámeckém nádvoří se během dne představí třída bicích nástrojů ZUŠ F. X. Richtera Holešov, ZUŠ Band a saxofonový band Holešovské „zušky“. V zahradě pak přivítáme kapelu F DUR Jazzband, dívčí skupinu Vesna a program završíme koncertem kapely Support Lesbiens. Za celý nedělní program návštěvníci zaplatí 150 Kč v předprodeji a 200 Kč na místě, připravujeme také zvýhodněné rodinné vstupné.

Tip ze Zlínska: Pohádkový les 
KDY: v sobotu 5. září od 14 do 18 hodin 
KDE:  Dětské centrum Burešov ve Zlíně 
ZA KOLIK: vstupné70 Kč 

Začátek benefiční akce proběhne ve 14 hodin a celý program potrvá do 18. hodiny. Děti si budou moci projít jednotlivá stanoviště, setkat se s pohádkovými bytostmi z Doubrav a Březůvek a ukázat svůj um v jednoduchých soutěžích a hrách. Na místě si návštěvníci mohou vyzkoušet malování na obličej, parádní skákací hrad nebo si zasoutěžit s házecími letadélky. Pro malé i velké návštěvníky bude nachystané občerstvení i hodnotné ceny.

Výtěžek z benefiční akce poputuje na podporu Střediska rané péče EDUCO Zlín z.s., které poskytuje ranou péči rodinám s dětmi se zdravotním postižením ve Zlínském kraji. EDUCO pomáhá těmto rodinám každý den nalézt neobjevené radosti, pojďte do toho s námi. Akce se koná za každého počasí.

Pohádkový les.Zdroj: Deník/repro

Tip ze Zlínska: Stará řemesla na hradě Malenovice
KDY: v sobotu 5. září od 10 do 18 hodin 
KDE: hrad Malenovice 
ZA KOLIK: vstupné 60 Kč, snížené 30 Kč

Čekají vás ukázky tradičních rukodělných technik a experimentální tavby železa. Kovářství, kovorytectví, drátenictví, včelařství, pečení chleba, perníkářství, tkalcovství, výroba dřevěných vidlí, tvořivé dílny, občerstvení zajištěno. 

Hrad Malenovice.Zdroj: Deník/repro