Unikátní přehlídka desítek tuningových aut v Kroměříži 
KDY: v neděli 23. srpna od 8 do 18 hodin 
KDE: Výstaviště Kroměříž 
ZA KOLIK: vstupné základní 50 Kč, děti a ZTP zdarma 

Nenechte si ujít unikátní přehlídku desítek tuningových aut. Uvidíte nejlepší upravená auta v České republice: Oldtimery, supersporty, upravená auta a mnoho dalších. Výtěžek z akce putuje na pomoc dětem. 

Běh na Svatý Hostýn
KDY: v sobotu 22. srpna od 13 hodin 
KDE: Bystřice pod Hostýnem 
ZA KOLIK: startovné předem 170 Kč, startovné na místě 200 Kč. 

Závod pod záštitou hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka BĚH NA SVATÝ HOSTÝN se uskuteční v sobotu 22. srpna 2020. Start je z Masarykova náměstí v Bystřici pod Hostýnem ve 13 hodin. Délka závodu je pět kilometrů, převýšení 422 m. Registrace proběhne ve Společenském domě Sušil od 10 do 12 hodin. 

Běh na Svatý Hostýn.Zdroj: Deník/repro

Letní kino Chvalčov: Poslední aristokratka
KDY: v pátek 21. srpna od 21 hodin 
KDE: letní kino Chvalčov 
ZA KOLIK: vstupné 70 Kč 

Film na přání diváků. Newyorčan Frank se s rodinou vrací z USA do ČR a snaží se vyznat v místních poměrech i v podivných figurkách osazenstva zámku, který získal v restituci zpět. Hynek Čermák, Tatiana Vilhelmová, Eliška Balzerová, Vojtěch Kotek, Pavel Liška a další v komedii podle knižního bestselleru Evžena Bočka.

Letní promítání na Rajčudě: Uvidíte film Přes prsty  
KDY: v pátek 21. srpna od 20.30 hodin 
KDE: letní kino v Břestu 
ZA KOLIK: vstupné zdarma 

Příběh filmu Přes prsty se odehrává na beach volejbalových hřištích, ale nejen na nich. Linda (Petra Hřebíčková) a Pavla (Denisa Nesvačilová) jsou parťačky, které obětují beach volejbalu všechno. Tedy skoro všechno. Mladší Pavle tak trochu začínají tikat biologické hodiny a s přítelem Hynkem (Vojta Dyk) chce co nejdříve otěhotnět. To starší svobodná a bezdětná Linda nechápe. Zvlášť, když se jim podařilo kvalifikovat na mistrovství Evropy… Všechno ale stejně nakonec zamotá svérázný správce hřiště se zajímavou minulostí Jíra (Jiří Langmajer).

Z filmu Přes prsty.Zdroj: Deník/repro

Moped rallye Tlumačov a závod Moto Veteránů 
KDY: v sobotu 22. srpna 
KDE: Tlumačov 
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné 

V sobotu 22. srpna 2020 uspořádá Moped team závod mopedů a premiérově i závod moto veteránů na okruhu v jádru obce Tlumačov. Přijďte si užít jedinečnou závodní podívanou s historickým duchem motocyklů minulého století. Věříme, že i mezi vámi se najdou motorkáři, kteří vytáhnou svého veterána a přijedou se poměřit v jízdě pravidelnosti. Během celého dne bude zajištěno bohaté občerstvení.

Výstava modelové železnice ve Zlíně 
KDY: v sobotu 22. srpna a v neděli 23. srpna 
KDE:  Filmový uzel Zlín
ZA KOLIK: vstupné děti 50 Kč, dospělí 70 Kč

Do kouzelného světa vlakových modelů mohou proniknout ti, kteří si najdou cestu o víkendu 22. a 23. srpna nebo 29. a 30. srpna do Filmového uzlu. Na ploše větší jak 300 m2 představí svou modulovou železnici v měřítku H0 Klub železničních modelářů Slovácko. K vidění bude několik vlakových souprav prohánějících se krajinou plnou stromů, nádražních budov, semaforů, návěstidel či tunelů. Zajímavostí výstavy bude i použití vozidel všech trakcí, jak ČD, bývalé ČSD i jiných železničních správ.
Díky tomu uvidí návštěvník například jednotku Railjet vedle historického vlaku taženého parní lokomotivou.

Výstava modelové železnice.Zdroj: Deník/repro