Nenechte si ujít dokument V síti: Za školou 
KDY: v sobotu 30. května od 17 hodin 
KDE: kino Nadsklepí v Kroměříži 
ZA KOLIK: vstupné 100 Kč 

Tři dospělé herečky, které vypadají na 12 let, se připojí na sociální sítě, aby v přímém přenosu zažily, co se děje v online světě. V kopiích dětských pokojů chatují a skypují s muži, kteří si je na netu našli a napsali jim. Drtivá většina těchto mužů požaduje sex přes webkameru nebo posílá erotické fotografie a videa. Herečky dokonce zažívají vyhrožování a vydírání. Nejsilnější momenty z oficiální celovečerní verze filmu jsou doplněny o praktické rady, návody a komentáře hereček, které si zkušeností se sexuálním obtěžováním na internetu samy prošly.

Z filmu V síti: Za školouZdroj: Deník/repro

Výlet na rozhlednu Zdenička 
KDY: celoročně 
KDE: rozhledna Zdenička v Těšánkách 
ZA KOLIK: vstupné zdarma 

Nevíte, kam na výlet? Co třeba rozhledna Zdenička v Těšánkách u Zdounek. Je patnáctimetrová a leží na nejvyšším bodě areálu Gruntu Galatík (305 m. n. m.). Ze zastřešené plošiny se nabízí výhled na Chřiby, Hostýnské vrchy a Kroměříž.

Rozhledna Zdenička.Zdroj: Veronika Kuncová

Komedie Chlap na střídačku 
KDY: v sobotu 30. května od 20 hodin 
KDE: kino Nadsklepí v Kroměříži 
ZA KOLIK: vstupné 110 Kč 

Už patnáct let št'astně vdaná Zuzana jednoho dne zjistí, že má její manžel Jiří delší dobu poměr s jinou ženou. Zuzana neváhá a rozhodne se svou sokyni Lenku navštívit a učinit jí tak trochu netradiční návrh. Její plán je přímo skandální. Navrhne jí totiž, že si rozdělí péči o Jirku a udělají z něj tak chlapa na střídačku. Lenka nakonec souhlasí a obě ženy představí tento nový způsob života Jirkovi. Tedy spíše ho postaví před hotovou věc. Co se všem zdá zpočátku jako perfektní plán, tedy jeden týden se svou ženou, ten druhý zase s milenkou, se nakonec může ukázat jako noční můra pro všechny.

Z filmu Chlap na střídačku.Zdroj: Deník/repro

Nenechte si ujít animovanou komedii Frčíme 
KDY: v neděli 31. května od 17 hodin 
KDE: kino Nadsklepí v Kroměříži 
ZA KOLIK: vstupné 130 Kč/děti 100 Kč 

Snímek Frčíme nás zavede do světa fantazie, ve kterém se představí dva elfští teenageři, kteří se vydají na pozoruhodnou výpravu, aby zjistili, zda ve světě zůstalo aspoň kousek toho magického.

Z filmu Frčíme.Zdroj: Deník/repro

Autokino Zlín film festivalu 
KDY: v pátek 29. května od 21.45 hodin 
KDE: na parkovišti obchodního centra na Čepkově ve Zlíně
ZA KOLIK: vstupné 100 Kč 

Na parkovišti obchodního centra na Čepkově ve Zlíně se v pátek 29. května mohou od 21.45 hodin lidé těšit na speciální projekci českého filmu „Na střeše“ režiséra Jiřího Mádla, který v září do Zlína přijede odhalit svoji hvězdu na Chodníku slávy.

Autokino.Zdroj: Deník/repro

Víkend otevřených zahrad v Květné zahradě
KDY: sobota 6. a neděle 7. června 9-17 hodin
KDE: Květná zahrada, Kroměříž
ZA KOLIK: jednotné vstupné 80 Kč

První červnový víkend můžete využít třeba k návštěvě Květné zahrady v Kroměříži, a to v rámci akce Víkend otevřených zahrad. Užít si můžete komentované prohlídky s průvodcem, chybět nebude ani program pro rodiny s dětmi, které budou například plnit úkoly v rámci edukačního programu. Svátek otevírání vznikl v roce 1998 ve Velké Británii. Projekt se setkal s velkým ohlasem a stal se postupně tradičním po celé Evropě.

Květná zahrada v Kroměříži.Zdroj: Deník/archiv