Předchozí
1 z 8
Další

2012 - Výšce navzdory

Gwendoline Christie ve Hře o trůny.Gwendoline Christie ve Hře o trůny.Zdroj: Profimedia

Když řekla Gwendoline Christie svému agentovi, že by kromě divadla chtěla zkusit i film, téměř se jí vysmál. Věděla, že to nebude snadné, ale odradit se nenechala. Inspirovala se Tildou Swinton, která ze svého nekonvenčního vzhledu dokázala udělat přednost. A vytrvat se vyplatilo! Po několika menších rolích přišla nabídka na roli v adaptaci románového eposu R. R. Martina Hra o trůny, kde její výška poprvé nebyla překážkou.

2014 - Parťáci

Gwendoline Christie a Nikolaj Coster Waldau.Gwendoline Christie a Nikolaj Coster Waldau.Zdroj: Profimedia

Ve Hře o trůny měla statná Brienne pro fešného Jaimeho slabost, v reálném životě se z Gwendoline a Nikolaje Coster Waldau stali po letech natáčení i společných rozhovorů přátelé, které spojuje smysl pro humor. Na YouTube nenajdete rozhovor, kde by jeden druhého neodboural. A podobně to prý, k nelibosti štábu, fungovalo i při natáčení kultovního seriálu.

Zdroj: Youtube

2015 - Múza

Gwendoline Christie a Giles Deacon.Gwendoline Christie a Giles Deacon.Zdroj: Profimedia

Než na silvestrovské party v roce 2012 přeskočila jiskra, byli Gwendoline Christie a Giles Deacon, módní návrhář, kteří stvořil svatební šaty Pippě Middleton, dlouho přátelé. V modelech svého partnera Gwendoline pravidelně září na červeném koberci, před kamerou i na jevišti. Gilesův návrh v akci můžete aktuálně vidět třeba v Sandmanovi.

Zdroj: Youtube

2017 - V mužské světě

Gwendoline Christie v krimi sérii Na jezeře.Gwendoline Christie v krimi sérii Na jezeře.Zdroj: Profimedia

Gwendoline se temná krimi série Na jezeře s Elisabeth Mossovou v hlavní roli líbila natolik, že požádala režisérku a scenáristku, Jane Campion, aby jí v druhé řadě napsala roli. A ona jí vyhověla. Podobně jako Brienne se i Miranda Hilmarsonová snaží, poněkud neohrabaně, vydobýt si své místo ve světě, kterému vládnou muži.

Zdroj: Youtube

2018 - Nepřehlédnutelná

Gwendoline na premiéře filmu Vítejte v Marwenu.Gwendoline na premiéře filmu Vítejte v Marwenu.Zdroj: Profimedia

Gwendoline měří 191 centimetrů, což znamená, že všude, kam vstoupí, budí pozornost. A ne vždy je ta pozornost příjemná jako na premiéře filmu Vítejte v Marwenu. S komentáři na svůj vzhled se potýká skoro celý život, takže neměla jinou možnost, než se s nimi naučit žít: „Buď se utopíte, nebo budete plavat. Buď se budete neustále trápit tím, že do společnosti nezapadáte, nebo přijmete to, co máte.“

2019- Amazonka i víla

Gwendoline Christie v inscenaci Sen noci svatojánskéGwendoline Christie v inscenaci Sen noci svatojánskéZdroj: Profimedia

Pokud někdo potřeboval důkaz, že pro dobrou herečku není výška handicap, dostal ho v inscenaci Snu noci svatojánské v The Bridge Theatre v Londýně. Gwendoline se dokázala během jediného večera proměnit ve statnou královnu amazonek i křehkou královnu víl. A opět za pomoci kostýmů Gilese Deacona.

2021 - Radio star

Gwendoline Christie jako Marlene Dietrich.Gwendoline Christie.Zdroj: Profimedia

Kromě seriálů, filmů a divadla můžete talent Gwendoline Christie podrobit zkoušce i v rádiu. Loni si díky rozhlasové hře Leni Goes to Hollywood splnila celoživotní herecký sen. Na vlnách BBC se z ní stala Marlene Dietrich.

2022 - Konečně krásná

Gwendoline Christie v seriálu Wednesday.Gwendoline Christie v seriálu Wednesday.Zdroj: Profimedia

Letos se Gwendoline představila ve dvou velmi úspěšných seriálech. V Sandmanovi ztvárnila Lucifera a v novince Tima Burtona ředitelku školy, kam nastoupila jistá Wednesday Addamsová.

Zdroj: Youtube

Zásluhou make-upu a především kostýmů měla Gwendoline při natáčení Wednesday poprvé za celou kariéru pocit, že nemusí nic skrývat, za nic se stydět, že je její tělo pro změnu oslavováno. „Je to poprvé, co se před kamerou cítím krásná.“ A soudě podle širokého úsměvu to platilo i po krvavé koupeli.