Předplatit Deník
Přihlásit

Právě teď

Bouřky přinesly velké kroupy: Během prudkých dešťů v pátek dosahovaly velikosti až 8 centimetrů, vítr v nárazech až 100 km/h, uvedli meteorologové.
Patrik Schick je kanonýrem národního týmu: Brankou proti Gruzii se šestou trefou stal historicky nejlepším střelcem české reprezentace na Euru.
Slon udupal turistku v Zambia: 64letá Američanka vypadla z auta na safari, podle úřadů jde o druhé podobné úmrtí v tomto roce.
Požár na tureckém venkově zabíjel: Než hasiči dostali pod kontrolu živel v zemědělské oblasti na hranici se Sýrií a Irákem zemřelo nejméně 12 lidí.
Lezec Adam Ondra má nominaci do Paříže: I v druhém kvalifikačním závodu v Budapešti postoupil do finále a tím si zajistil letenku do Paříže.
Požár na řeckém ostrově zapálil ohňostroj: Plameny poničily jediný borový les na ostrově Hydra, příčinou byla pyrotechnika odpalovaná z jachty.
Ve slovenské Seredi zahynul dělník: Na 51letého muže měla v lisovně kovů spadnout těžká kovová forma, na místě zemřel. Okolnosti šetří policie.
Kvalifikace Velké ceny Španělska F1: Z prvního místa odstartuje Norris z McLarenu před Verstappenem z Red Bullu a Hamiltonem z Mercedesu.
Ultralight skončil na Pardubicku v poli: Malé letadlo nouzově přistálo mezi Ráby a Kuněticemi. Dvě osoby vyvázly bez zranění, okolnosti prověřuje policie.
Čeští fotbalisté mají z Eura první bod: V Hamburku ve svém druhém utkání na mistrovství Evropy remizovali s Gruzií 1:1.
Zloděj utekl bez kraťasů: Řidička v Mladé Boleslavi přivolala policisty k muži, který kradl věci z auta. Ten se dal na útěk, shodil i kus oděvu. Brněnští hasiči slavili 160 let: Na náměstí Svobody ukázali moderní i historickou techniku. Do Čáslavi vjel Jan Žižka s husitským vojsekm: Historický průvod ozdobil tradiční městské slavnosti. Deník byl při tom.
Tři muži zahynuli u floridské pláže: Mladíci z Alabamy se dostali do potíží ve vysokých vlnách a silném proudu, záchranáři je našli utonulé.
U Kyjova se sešly Kostelce: Na Hodonínsko přijeli zástupci třinácti obcí stejného jména i hosté ze Slovenska. Vyrazili do průvodu. Mladík zahynul po čelní srážce na Prostějovsku: Dvě protijedoucí auta se srazila mezi Konicí a Šantrovem. 18letý muž zemřel při převozu, zraněné jsou 2 osoby.
Ruská klouzavá bomba zabíjela v Charkově: Zničené jsou byty v nejméně třech patrech obytného domu, zemřeli 3 lidé, 41 je zraněných, uvedly místní úřady.
Sesuv půdy v Číně zabil šest lidí: Šlo o členy jedné rodiny, záchranáři je našli v troskách chrámu v provincii Fuijan, kterou zasáhly prudké deště.
Jih Švýcarska postihly prudké deště: V kantonech Graubünden a Valais způsobily záplavy a sesuvy půdy, které zavalily nejméně tři pohřešované osoby.
Klatovy slavily Barkoní svatojánskou noc: Tradici ve městě obnovili před deseti lety, letos přišlo 160 lidí v historických kostýmech, podle pořadatelů rekord. Hasiči zasahovali v Adršpašských skalách: Zraněnou ženu vyprostili z těžko přístupného místa, k převozu do nemocnice ji museli kilometr odnést pěšky. Policie vypátrala dívku z Trutnovska: Pohřešovaná odešla z domu v pátek, v sobotu ji policisté díky získaným poznatkům našli v pořádku. Kutná hora slaví Královské stříbření: Do královského horního města se potřicáté vrátil Václav IV. Deník byl u toho.
V centru Astany hoří výškový dům: Z 26patrového domu v hlavním městě Kazachstánu stoupá dým. V objektu je hotel a byty, na místě pracují hasiči.
Pátrání po důchodkyni dopadlo dobře: Ženu, která se na Kladensku ztratila ve čtvrtek, našel v sobotu kolemjdoucí vyčerpanou ale jinak v pořádku v lese.