„Už před třemi týdny někdo založil oheň v hospodářské části objektu," informovala kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová. Majitelům se poprvé bez větších ztrát podařilo požár uhasit. Tentokrát ale oheň napáchal mnohem větší škodu.

V ohni zahynul pes

Vyšplhala se až na částku přes tři sta tisíc korun. V době, kdy pachatel dům zapálil, byli majitelé na nákupech. Když se vraceli, už z dálky viděli hustý dým stoupající ze střechy. Rodina tam nechala po odjezdu 
z domu otevřené okno. Požár zlikvidovaly přivolané jednotky hasičů.

„Neštěstí poškozených je 
o to větší, že uvnitř uhynul jejich čtyřletý pes. Zřejmě se nadýchal zplodin a kouře," dodala Kyšnerová.

Oheň zasáhnul dvě místnosti. Rozšířil se z ložnice. „Na místě zasahovalo několik přivolaných jednotek hasičů, k vyšetřování byl povolán také psovod. Případ jsme z důvodu podezření z úmyslného založení požáru předali policii," doplnil mluvčí Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje Libor Netopil.

Rodinu prý místní napadli v hostinci

Pachateli, který se tímto jednáním dopustil trestného činu poškození cizí věci, nyní hrozí až rok vězení.

Podle informací měli majitelé domu v obci jisté problémy s místními obyvateli. Na jaře loňského roku rodina navštívila tamní restauraci, kde následně došlo k potyčce. Rodina byla údajně napadena hosty a do sporu se vložil 
i provozní restaurace. Napadení utrpěli újmu na zdraví. Vše vyvrcholilo soudem na konci letošního srpna.

Pár dnů na to byl jejich dům zapálen. Zda jde o náhodu, anebo je mezi těmito případy nějaká spojitost, jsou prozatím jen spekulace.

Po neznámém žháři zatím pátrá policie. „Majitelé domu se do obce přistěhovali asi před čtyřmi lety. Už tady nějakou dobu tedy žijí. Vím, že loni měli nějaké problémy v místní hospodě, kde došlo k fyzickému napadení," potvrdila starostka obce Marie Šestáková.