Ani po několika hodinách čtvrtečního vyšetřování však nebyla zřejmá příčina výbuchu. Jisté je ale to, že zbytek trosek nechá město zbourat na své náklady.

Výbuch zaregistrovali lidé z širokého okolí. „Byla to obrovská rána. V prvním okamžiku jsem netušil, co se stalo. Pak jsem se ale podíval z okna a všechno mi došlo,“ mluvil o tragédii Jaroslav Matyáš, bydlící v domě jen několik desítek metrů vzdáleném od místa neštěstí. „Škodu na svém stavení jsem naštěstí nezaznamenal. O dům blíž bydlí ale můj bratranec, kterému v důsledku tlakové vlny popraskal štít. Dalším příbuzným v okolí zbořené budovy výbuch vysklil okna, zničil elektricky ovládaná vrata a popraskaly jim střešní tašky,“ dodal Matyáš.

Detonaci slyšeli i v nedalekém aquaparku Delfín. „Sám jsem tu sice zrovna nebyl, ale zaměstnanci říkali, že to pořádně zatřáslo okny,“ řekl ředitel rekreačního areálu Vlastimil Šmíd.

Zdevastovaný objekt ještě včera odpoledne zkoumali policejní specialisté. „Zbořený dům prohledáváme společně s plynaři. Práci nám ale komplikují sutiny, které dosud na místě leží,“ popsal vyšetřování případu uherskohradišťský policejní mluvčí Aleš Mergental, podle něhož se vyšetřovatelé zabývají také šetřením dalších okolností.

„Pátráme také po tom, co se v domě odehrávalo bezprostředně před výbuchem. Shromažďujeme taktéž informace o životní situaci člověka, který tam žil,“ dodal mluvčí.

Ve čtvrtek ráno zasedla komise města Uherský Brod skládající se z vedoucího stavebního úřadu, tajemníka a pracovníka krizového řízení, aby rozhodla, co s ruinou rodinného domu bude. „Byla vybrána firma, která po skončení policejního vyšetřování odstraní staticky narušené části stavby, potažmo celý dům, a provede oplocení objektu,“ řekl starosta Uherského Brodu Ladislav Kryštof, který zatím nedokázal vyčíslit předběžné náklady nutné k vynaložení na sanaci trosek.

Čtěte také:

FOTOGALERIE: Výbuch plynu zničil rodinný dům, na místě byl nalezen mrtvý muž