„Ve 3.20 vyslal operační důstojník na místo jednotky profesionálních hasičů z Morkovic – Slížan a Kroměříže, současně byl vyhlášen požární poplach jednotkám dobrovolných hasičů ze Zborovic a Morkovic-Slížan," řekl mluvčí krajských hasičů Libor Netopil.

Plameny podle něj zasáhly celou střechu jednopodlažního rodinného domku a navazujících hospodářských přístaveb. „Vzhledem k rozsahu požáru byly na místo události postupně vyslány další jednotky dobrovolných hasičů z Roštína, Němčic nad Hanou, Ratají, Kroměříže a Zdounek. Na místo vyjel i velící důstojník z centrální stanice Zlín a ve 3:52 byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu," podotkl mluvčí.

Mimo hlavního požáru se hasiči soustředili také na ochranu sousedního domu a záchranu domácích a hospodářských zvířat. „Vzhledem k tomu, že v sousedním objektu nebyli majitelé přítomni, museli do něj hasiči vybaveni dýchací technikou vniknout násilím," upozornil Libor Netopil.

Před čtvrtou hodinou ranní se požárem zasažená střecha zřítila, došlo i k poškození štítové stěny sousedního domu. „Rozšíření požáru na sousední objekt se podařilo hasičům zabránit. Zvýšená spotřeba vody si ale vynutila zřízení kyvadlové dopravy od blízkého hydrantu a doplňování vody do zasahujících cisteren z posilových vozidel," vylíčil mluvčí hasičů.

Událost se naštěstí obešla bez zranění a po páté hodině už byla část zasahujících jednotek postupně odesílána z místa zásahu. Už během zásahu se na místo dostavil vyšetřovatel z Kroměříže. „Po celé dopoledne rozebírali hasiči zasažené střešní a stropní konstrukce objektu, částečně museli také odstranit staticky narušenou štítovou stěnu sousedního domu," dodal mluvčí.

Vyšetřovatelé hasičů a policie po vyloučení možnosti požáru v důsledku technické závady prošetřují verze úmyslného založení či nedbalosti. „Na místě byl nasazen také služební pes speciálně vycvičený k vyhledávání zbytků hořlavých kapalin. Podle předběžného vyjádření majitele činí způsobena škoda milion a tři sta tisíc korun, majetek ve stejné hodnotě hasiči před ohněm uchránili," uzavřel mluvčí.