Z rodinného domu v Martinicích včera vyšlehly plameny. Na vině byl žhavý popel z komína a nechráněné místo

„Požár zjistili majitelé, kteří se také snažili plameny ve střešní konstrukci hasit pomocí kbelíků s vodou. Sami také přivolali na pomoc hasiče, v obavách o další rozšíření požáru,“ informoval mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Na pomoc se vydali profesionální hasiči z Holešova ve společném výjezdu s jednotkou dobrovolníků s automobilovou plošinou. Jako posily posloužily další čtyři sbory dobrovolných hasičů z Martinic, Rackové, Prusinovic a Fryštáku.

„Jako první dorazili hasiči z Holešova a už za pět minut od výjezdu ze stanice. Okamžitě bylo nataženo vodní vedení a hasiči pronikli pod střechu,“ popsal mluvčí.

Plameny se podle něj podařilo postupně uhasit a části střešní konstrukce s krytinou záchranáři rozebrali. Pak místo ohledal vyšetřovatel hasičů ze Zlína.

„Vyšetřování ukázalo, že při topení odlétly žhavé částice z komína. Dopadly do odkrytého místa u stožáru na satelit a přes nedostatečně chráněné místo se dostaly na hořlavý materiál konstrukce střechy,“ vysvětlil Mitáček.

Oheň podle něj napáchal škody za asi sto tisíc korun. Hasičům se podařilo uchránit další majetek a střechu zhruba za půl milionu.