„Na místo vyjeli profesionální i dobrovolní hasiči. Zjistili, že hoří střecha rodinného domu a přístavek řeznictví a uzenářství,“ popsal událost mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček. Dodal, že hasiči už z dálky viděli mohutný oblak kouře.

„Snažili se o rychlou lokalizaci požáru pomocí tří proudů vody. Asi po dvaceti minutách se jim podařilo dostat plameny pod kontrolu,“ upřesnil Mitáček.

Kolem jedné hodiny odpoledne se podařilo požár uhasit zcela a vyšetřovatel vstoupil na požářiště.

„Plameny zasažená část domu, střechy a přístavků je odhadována asi na dvě stě dvacet metrů čtverečních,“ vyčíslil Mitáček s tím, že majitel objektů si sám škodu předběžně odhadl na nejméně dvě stě tisíc korun.

Kolem třetí hodiny odpoledne se vyšetřovateli podařilo objasnit příčinu požáru. „Byla jí technická závada na komínovém tělese domu. Spárou v komíně prostoupilo teplo k hořlavým částem střešních konstrukcí a plameny se portupně rozšířily na celou střechu,“ vysvětlil Mitáček. Zničená prý byla především střecha nad prodejnou smíšeného zboží a uzenářství, zasaženy ale byly i další části stavby.

V době vzniku požáru byl dům opuštěný. Oheň zpozorovali sousedé. „Zásahem hasičů se podařilo uchránit další majetek asi za půl milionu korun,“ sdělil Mitáček. (roh)