„Po rozvinutí útočných proudů a za použití dýchací techniky vnikli hasiči do objektu, kde zjistili, že požárem je zasažen prostor kuchyně v prvním podlaží," informoval mluvčí krajských hasičů Libor Netopil.

Po několika minutách hlásil velitel zásahu lokalizaci a likvidaci požáru.

„Rychlým zásahem se tak podařilo zabránit rozšíření plamenného hoření na další prostory jak prvního, tak i druhého podlaží," dodal Netopil.

Na místě požáru se nacházeli také majitelé domu, kteří byli v době vzniku mimo objekt a nebyli nijak zraněni. Po příjezdu vyšetřovatele požárů z Kroměříže bylo zjištěno, že objekt je majiteli využíván pouze příležitostně.

Protože byl objekt odpojen od přívodu elektrického proudu využívali majitelé ke svícení v ranních hodinách jen svíčku, která byla postavena na stole v kuchyni. V době, kdy odešli nakoupit do blízkého obchodu ponechali svíčku zapálenou na stole.

„Od ní následně chytly i další hořlavé materiály. Požár se tak začal rychle šířit na ostatní zařízení místnosti," upřesnil Netopil. Nedbalost majitelů, která bude dále řešena v přestupkovém řízení, způsobila škodu ve výši asi sto padesát tisíc korun. Zásahem hasičů se podařilo zachránit další majetek v hodnotě asi půl milionu korun. ⋌(lič)