„Hasiči s dvěma cisternami vyjeli k požáru pěti plastových kontejnerů v těsné blízkosti panelového domu krátce před šestou hodinou ranní. Požár se začal rychle šířit po fasádě domu, po jeho likvidaci hasiči za pomoci termokamery objekt zkontrolovali včetně vnitřního průzkumu dvanácti bytů, nacházejících se v bezprostřední blízkosti požáru,“ popsala mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.

Dodala, že při požáru naštěstí nebyl nikdo zraněn a nemusela být ani provedena evakuace obyvatel domu.

„Na místo požáru se následně dostavil vyšetřovatel hasičů, celkovou škodu, způsobenou požárem vyčíslil na tři sta šedesát tisíc korun. Příčina vzniku ohně je nadále v šetření,“ uzavřela mluvčí.

Na neutěšenou situaci na sídlišti Oskol upozorňují lidé z Kroměříže opakovaně: trnem v oku je jim především častý nepořádek a chování některých obyvatel.

„Možná už se konečně začne něco dít a popelnice, které u paneláku jsou i přes nespokojenost nájemníků, třeba konečně budou přemístěny na jiné místo na parkovišti. Kdo tudy chodí ví, že místo kolem kontejnerů je většinou takový sběrný dvůr, pračky, lednice, staré postele, prostě kdo co už nepotřebuje prostě vyhodí sem,“ upozornila na sociálních sítích jedna z místních obyvatelek.

Jiní ale oponují, že na sídlišti žijí i slušní lidé.

„Myslím si, že tohle je problém majitelů bytu, kteří je pronajímají lidem, co nejsou úplně v pořádku. Žila jsem zde pět let a nikdy jsem zde větší problém neměla,“ dodává další z diskutujících.

ZPRAVODAJOVÉ DENÍKU