„Zprávu, že hoří hospoda v Zámecké ulici v Koryčanech přijalo operační středisko hasičů ve Zlíně v 10:45 hodin. Požární poplach byl vyhlášen šesti jednotkám hasičů, ale jedna pro technické problémy nevyjela," konstatoval za krajské hasiče Roman Žemlička.

K požáru tak vyjeli profesionální hasiči ze stanice Morkovice-Slížany, Kroměříž a v rámci mezikrajské výpomoci hasiči ze stanice Kyjov. „Dále byly povolány jednotky dobrovolných hasičů obcí Koryčany a Kyjov, celkem vyjely čtyři automobilové stříkačky a jeden automobilový žebřík," podotkl mluvčí.

Černý kouř podle něj už z dálky avizoval, že se nebude jednat o jednoduchý požár. „Dvoupodlažní budova se zastřešenou dřevěnou zahrádkou byla po příjezdu hasičů ze strany zastřešené zahrádky v plamenech. I přes hrozivé příznaky byly ale plameny zkroceny po osmi minutách," dodal Roman Žemlička.

Upozornil také, že v místě požáru byl sloup elektrického vedení a proto si hasiči vyžádali pohotovostní službu firmy E.ON, která odpojila objekt od sítě. „Šetřením bylo zjištěno, že k požáru došlo pod přístřeškem, který byl volně přístupný a několik svědků zde před požárem vidělo kouřit cizí osoby. Stavba, na kterou přístřešek navazoval byla využívána jako bar s vinárnou," dodal mluvčí hasičů.

Přivolaný vyšetřovatel také po bližším ohledání potvrdil, že k požáru došlo v místě, kde byly po požáru zbytky popelnice. To nezávisle na sobě potvrdili i svědci, kteří uvedli, že v místě vzniku požáru viděli úzký vysoký plamen. „Neznámé osoby, které se v místě těsně před požárem pohybovaly, se nepodařilo identifikovat. Požárem bylo poškozeno dodatečné zateplení štítové stěny s dřevěným obložením, rozvodná skříň elektriky včetně měřících hodin a dřevěná konstrukce zastřešení zahrádky," řekl Roman Žemlička. Majitel stavby podle něj vyčíslil předběžnou výši škody způsobené požárem na 60 tisíc korun.