„Požár zachvátil průjezd domu a rozšířil se na navazující hospodářskou budovu a její střešní konstrukce," popsal mluvčí krajských hasičů Libor Netopil. Současně s hašením požárem zasažených částí se hasiči soustředili také na ochranu obytné části domu a objektů v okolí. Na místo zásahu byly vyslány další posilové jednotky.

„Jednalo se o velkoobjemovou cisternu kroměřížských profesionálních hasičů, dvě cisterny kroměřížských dobrovolných hasičů a technický kontejner ze stanice profesionálních hasičů Uherské Hradiště. Ten byl na místo zásahu vyslán kvůli doplňování dýchací techniky pro zasahující hasiče," vysvětlil Netopil. Celkem tak na místě zasahovalo šest cisternových automobilů, technický kontejnerový automobil a automobilní žebřík.

Požár dostali hasiči pod kontrolu hodinu po oznámení události. Pak ještě pokračovali v dohašování jednotlivých ložisek hoření, rozebírání konstrukcí a odvětrávání vnitřních prostor přetlakovou ventilací.

Díky zásahu hasičů se podařilo před plameny uchránit obytné části objektu i sousední domy. Událost se obešla bez zranění. Příčina vzniku požáru a výše způsobené škody jsou předmětem šetření vyšetřovatelů hasičů a policistů, kteří byli na místě události. (hed)