„První cisterna profesionálních hasičů byla na místě do pěti minut od vyhlášení poplachu v 9.11 hodin. Průzkumem zjistili, že požár zasáhl kotelnu domu umístěnou v suterénu, lidé naštěstí stihli budovu včas opustit,“ poznamenal za krajské hasiče Pavel Řezníček.

Záchranáři museli proniknout do zakouřeného prostoru kotelny v dýchacích maskách a oheň nejprve lokalizovali vysokotlakým proudem vody.

„Zasažený materiál byl pak vynášen na volné prostranství, kde byl dohašován. Díky rychlému zásahu nedošlo k rozšíření požáru do dalších částí domu,“ podotkl mluvčí hasičů.

Pomocí přetlakové ventilace pak zasahující hasiči prostory kotelny a celého domu odvětrali a provedli závěrečný průzkum termokamerou.

„V 9.44 velitel zásahu ohlásil likvidaci požáru a po předání místa majiteli byl zásah ukončen. Na místo se dostavil také vyšetřovatel hasičů z Kroměříže, který po ohledání požářiště stanovil jako příčinu vzniku nedbalost majitele při uskladnění popela,“ dodal Pavel Řezníček s tím, že výše způsobené škody a uchráněné hodnoty prozatím nebyly vyčísleny.

ZPRAVODAJOVÉ DENÍKU