„Požár vznikl uvnitř jedné z místností přízemní budovy, která dřív soužila jako administrativně správní objekt při výstavbě sportovního centra. Dnes slouží místnosti jako sklady a budova je volně přístupná,“ upřesnil mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Plameny se podle něj stažil hasit správce areálu pomocí jednoho přenosného hasicího přístroje. V tu dobu už na místo směřovaly jednotky profesionálů z Bystřice pod Hostýnem a Holešova, které posílili dobrovolníci z Bystřice pod Hostýnem, Holešova a Rychlova.

„Hasiči z místní stanice byli u požáru do jedné minuty od výjezdu. Bleskově roztáhli vysokotlaké vodní vedení a začali hasební útok. Požár se podařilo lokalizovat asi po dvaceti minutách zásahu,“ popsal mluvčí.

Plameny podle něj prošlehly i stropním podhledem, který hasiči museli strhnout, aby se dostali ke skrytým ohniskům pod střechou. Celková likvidace tak trvala asi hodinu.

„Požár zničil jednu z místností a uskladněné věci, způsobená škoda byla vyčíslena na pět tisíc korun. Zásahem hasičů se podařilo zachránit další části objektu za sto padesát tisíc,“ doplnil Mitáček s tím, že příčinou vzniku požáru mohla být nedbalost nebo úmysl neznámé osoby.