„Na místo bylo ihned vysláno šest jednotek s celkem jedenácti vozidly. Protože se požár rychle šířil musel na místě zasahovat i speciální vrtulník policie České republiky, který pomocí speciálního zařízení takzvaného Bambi vaku, pomáhal hasit ze vzduchu,“ uvedl za hasiče Zlínského kraje Štefan Hrtús.

Podotkl, že plocha, kterou oheň zachvátil je přibližně deset tisíc metrů čtverečních. „V této chvíli už se podařilo zabránit dalšímu šíření požáru, nicméně ještě se nepodařilo oheň uhasit,“ sdělil Hrtús. Podle něj zatím není možné vyčíslit škody, ani zjistit příčinu požáru.

Kolem půl páté odpoledne navíc začala hořet i louka v Tečovicích. „Na místě jsou dvě jednotky. Situace tam však není tak vážná jako ve Lhotce,“ zmínil Hrtús.

Každopádně sucho a silný vítr, značně komplikovaly zásah.

Na to upozorňuje i Český hydrometeorologický ústav. Vítr by měl totiž v nárazech dosahovat rychlosti až přes sto kilometrů v hodině. „Varování pro Zlínský kraj rovněž upozorňuje na sucho a nebezpečí požáru. Nedoporučujeme proto rozdělávaní otevřeného ohně v přírodním prostředí,“ doplnil Hrtús.