„Požár zpozoroval soused, který si všiml kouře a následně plamenů u střechy. Majitelka byla se svým synem doma, ale požár v horním patře nezaznamenala,“ vysvětlil mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Do dvou minut od výjezdu byla první cisterna hasičů u hořícího domu. Hasiči pronikli do nadstavby rodinného domu a zahájili zasební útok. Další proud podle mluvčího směřoval ze země a k průniku na vnější plášť střechy využili hasiči také sousední objekt.

„Část střechy jsme museli prořezat, aby bylo možné dostat se ke skrytým ohniskům v konstrukci stavby se sedlovou střechou,“ objasnil Mitáček.

Lokalizace požáru trvala asi čtyřicet minut a zlikvidovat se plameny podařilo po třiadvacáté hodině.

„Nikdo naštěstí nebyl zraněn. Včasným zpozorováním požáru a rychlým zásahem se podařilo zabránit rozšíření ohně,“ pochválil práci hasičů mluvčí.

O příčině vznícení se zatím polemizuje. Vyšetřovatel hasičů místo provedl ohledání místa a zjistil, že ohnisko se nachází v blízkosti rozvodu kabelové televize. „Pro potvrzení domněnky, že se mohlo jednat o technickou závadu, musí být provedeny další odborné konzultace,“ upřesnil Mitáček.

Majitelka objektu odhadla škodu na padesát tisíc korun. Další majetek za více než tři sta tisíc se podařilo zachránit. (roh)