„Na místo vyjely dvě jednotky profesionálních hasičů z Morkovic – Slížan a Kroměříže, které posílily jednotky dobrovolných hasičů ze Zdislavic a Morkovic,“ uvedl mluvčí hasičů zlínského kraje Ivo Mitáček.

Dodal, že se požár snažil nejdříve uhasit majitel domu zahradní hadicí. Bylo to však nad jeho síly, proto křikem varoval manželku, která se zachránila útěkem.

Hasiči po příjezdu na místo požár postupně lokalizovali a uhasili. „Včasným zásahem se podařilo zabránit jeho rozšíření do obytných částí domu a uchránit tak majetek před zničením,“ podotkl mluvčí.

Vyšetřovatel hasičů z Kroměříže po příjezdu na místo zjistil, že majitel domu vyměňoval tlakovou láhev na plyn a pak zapálil plynový sporák. „Ventil byl však špatně nasazen a docházelo k úniku plynu. K požáru pak došlo při následném zapálení vařiče,“ zhodnotil Mitáček.

Oheň zničil přízemní místnost s vybavením a další prostory poškodil kouř. „Způsobená škoda byla vyčíslena na sto šedesát tisíc korun. Díky zásahu hasičů se podařilo uchránit majetek v domě za dva a půl milionu,“ konstatoval mluvčí.

Při události nebyl nikdo fyzicky zraněn. „Majitel domu utrpěl šok, který si vyžádal pomoc psycholožky hasičů Zlínského kraje, která do pomoci zapojila i jeho manželku,“ uzavřel Mitáček.