„Hasiči přijali zprávu o požáru osobního vozidla v 05:08 hodin. V oznámení bylo řečeno, že auto hoří na nájezdu 16B ze silnice R55 na dálnici D1, a to u Hulína ve směru na Brno. Požární poplach byl vyhlášen profesionálním hasičům z požární stanice Kroměříž a Holešov. Na místo hlášené události vyjely celkem dvě automobilové stříkačky," potvrdil za Hasičský sbor Zlínského kraje Roman Žemlička.

Při příjezdu hasičů bylo Audi Q7 už celé v plamenech. Na místě byla i Policie České republiky, která zjišťovala totožnost řidičky vozu.

„Řidička hasičům i policii sdělila svůj příběh. Řekla, že jí praskla za jízdy pneumatika. Nezastavila jelikož se obávala přepadení. Při prohlídce byly v kufru vozu nalezeny další registrační značky. Řidička byla proto Policií České republiky zajištěna," informoval Roman Žemlička.

Hasiči plameny uhasili a pro další vyšetřování osvětlovali místo nehody. Doprava byla v místě svedena jen do jednoho pruhu. „Na místo události se dostavil vyšetřovatel hasičů. Ten pracuje s několika verzemi požáru, mezi nimiž je vznícení prasklé pneumatiky auta. Řidička totiž pokračovala v jízdě po disku s poškozenou pneumatikou," vysvětlil hasič.

Oheň úplně zničil auto a žár plamenů také poškodil svislé i vodorovné značky na silnici.

„Výše škody způsobená požárem byla určena v předběžné výši 1 000 000 korun. Hasiči po zadokumentování nehody pomohli s naložením zničeného vozu na transportní auto odtahové služby," uzavřel Roman Žemlička