V objektu bývalé kotelny hořelo za poslední roky již několikrát. Tentokrát se však situace vymkla kontrole natolik, že hasiči, kromě poničeného zařízení, nalezli uprostřed budovy na sídlišti Zachar také dvě mrtvá těla.

Opuštěná stavba je známá tím, že se v ní zdržují lidé bez domova. A právě ti by měli být, s největší pravděpodobností, také oběťmi. Policie však oficiálně tuto informaci zatím nepotvrdila.

Zda zemřeli dva muži v důsledku požáru či nikoliv, zatím není jasné. Vyšetřovatelé budou mít více informací až po nařízené pitvě obou mrtvých mužů.

Ilustrační foto
Vyhrožoval ženě nožem v ruce, pak před ní roztrhal dvoustovku

SOUSEDY HLUK NEVZBUDIL

Paní Jiřina bydlí hned v protějším panelovém domě. O požáru však neměla tušení až do rána. Venkovní hluk dokonce nevzbudil ani jejího čtyřnohého domácího mazlíčka.

„Máme ložnici na druhou stranu. Kdybych nevstala ráno v pět, přečetla bych si to asi až ráno na internetu,“ připouští Jiřina. „ Pak už jsem viděla v oknech na chodbě odraz majáčků hasičů a policistů,“ uvádí svědkyně požáru a dodává, že i ona jednou v minulosti musela volat požárníky, když viděla, jak se z bývalé kotelny valil dým.

Do budovy se podle vyjádření dalších sousedů stahovali lidé závislí na návykových látkách a byl s nimi neustále problém.

Opačného názoru je však Alena Adamcová bydlící přes ulici naproti.

„Vím, že tam přespávali bezdomovci, ale přišli mi slušní. Každé ráno se sbalili a šli asi do toho centra pro sociálně slabé,“ nesouhlasí s tvrzením Alena Adamcová.

„Je to nebezpečné. Vždyť kotelna je stavebně napojená přímo na dům vedle,“ kroutí hlavou Adamcová při pohledu na ohořelé zdi. Ani ji však požár nevzbudil.

Přesto se našli lidé, kteří hořící stavbu zaregistrovali téměř ihned a své zjištění sdíleli v tutéž dobu na sociálních sítích.

„Hoří asi zase v kotelně. Šílený kouř, jsou tam hasiči,“napsala Marta Marcišová na Facebook.

Hasiči ale měli průjezd k požáru velmi komplikovaný. Uvedl to jejich mluvčí Roman Žemlička.

„Hasiči museli jet k požáru ulicí Francouzskou velice opatrně, aby nepoškodili zaparkovaná auta,“ nechal se slyšet Žemlička.

Ilustrační foto.
Neplatiče už nelze tolerovat, rozhodlo se vedení Kroměříže

KDO BYL UVNITŘ?

Nesrovnalosti panují v případě celkového počtu osob přítomných při požáru. Mluvčí hasičů Roman Žemlička potvrdil, že oznamovatelka požáru měla hasičům uvést, že v hořící budově se nachází ještě tři lidé.

Hasiči však následně našli pouze dva mrtvé muže.

Zda žena ve zmatku pochopila otázku špatně, zmýlila se, byla zmatená či opravdu viděla třetí osobu je otázka, kterou se musí nyní zabývat kriminalisté.

Pokud tam vskutku byl ještě někdo třetí, kde se ztratil a proč?

Oznamovatelka byla podle Žemličky převezena do nemocnice na další vyšetření.

„O jejím stavu nejsem informován, ale nejednalo se o nic závažného. Zřejmě se jen nadýchala kouře,“ nechal se slyšet Žemlička.

Policie se snažila kontaktovat majitele. Zatím však marně.

Vizualizace nové krajské nemocnice
O nové nemocnici by měli rozhodnout lidé, tvrdí kroměřížští radní