„Hlášení o požáru v místnosti provozovny na výrobu hotových jídel přijali hasiči po půl jedné v noci. Vyjely k němu celkem čtyři automobilové stříkačky a jeden nákladní automobil," řekl za krajské hasiče Roman Žemlička. Dodal, že provozovna byla v době příjezdu hasičů zakouřená, k uhašení použili jeden vysokotlaký proud vody a pro odvětrání nasadili přetlakovou ventilaci.

„Po uhašení ohně zkontrolovali teplotu konstrukcí termokamerou. Půdní prostor byl velmi zakouřený a nebyly zde žádné otvory pro větrání. Hasiči proto po dohodě s majitelem vyřezali motorovou pilou v obvodové stěně otvor pro odvětrání," podotkl mluvčí hasičů.

Tím ale jejich práce nebyla u konce. jedna zaměstnankyně vzniklou situaci psychicky neunesla a hasič, který je členem posttraumatického týmu, jí musel poskytnout pomoc.

„Majitel vyšetřovateli hasičů zjistil, že v době přestávky zaměstnankyně zapomněla vypnout sporák, na které smažila vaječné řízky. Olej se na pánvi vznítil a plameny poškodily digestoř nad sporákem, včetně stavebních konstrukcí v okolí sporáku," vysvětlil mluvčí. Zaměstnanci se snažili uhasit požár před příjezdem hasičů přenosnými hasicími přístroji, škoda byla majitelem předběžně vyčíslena na sto tisíc korun. (hed)