Hořet začalo za areálem bývalého cukrovaru v Hulíně kolem druhé hodiny. Na místo byly vyslány jednotky dobrovolných hasičů z Hulína a profesionálové z Holešova.

„Už z dálky byl vidět sloup hustého černého kouře a vysoko šlehající plameny. Bylo jasné, že na záchranu zasažených objektů je pozdě," uvedl krajský mluvčí hasičů Libor Netopil.

Přesto se hasiči okamžitě pustili do boje s plameny a do několika minut se jim podařilo dostat požár pod kontrolu. Za současného rozebírání zbytků stavebních konstrukcí a dohašování ložisek hoření oheň postupně likvidovali.

„Po celkové likvidaci požáru si místo události převzali vyšetřovatelé hasičů a policistů. Výše způsobené škody a okolnosti vzniku požáru jsou v dalším šetření," dodal Libor Netopil.

Největší komplikace hasičům na místě nezpůsobil samotný požár, ale odjezd z místa události. Bahnitá nezpevněná cesta jim totiž uvěznila dvě cisterny.

„K jejich vytažení musel být použit traktor. Teprve potom se hasiči už bez dalších problémů mohli vrátit na své stanice," uzavřel mluvčí.