„V 07:18 hodin byl vyhlášen požární poplach jednotce profesionálních hasičů Kroměříž a současně i jednotkám dobrovolných hasičů ze Zdounek a Zborovic. Tři cisternové automobily zamířily na místo hlášeného požáru skládky komunálních odpadů, která se nachází mezi obcemi Zdounky a Nětčice," informoval mluvčí Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje Libor Netopil.

Po odstranění zámku na bráně oplocení areálu skládky se hasiči dostali až k místu hoření. „Zasažená plocha v době jejich příjezdu činila asi 10×5 metrů. Hasiči okamžitě rozvinuli několik vodních proudů a začali s likvidací plamenů. Lokalizace požáru byla provedena v několika okamžicích, celková likvidace požáru zabrala více jak hodinu," podotkl mluvčí.

Na konečné likvidaci požáru se podílel také kolový nakladač, který zasažený prostor rozhrnul a hasiči mohli provést dohašení a ochlazení zasažených odpadů. „Prostor hoření byl následně zkontrolován i termokamerou. Před devátou hodinou bylo místo události předáno zástupci provozovatele a jednotky se postupně vrátily na své stanice. Při požáru nedošlo k žádnému úniku nebezpečných látek do ovzduší," uzavřel Libor Netopil.

AUTORKA: VENDULA PUDELKOVÁ