„V 11.06 hodin tak přijalo operační středisko hasičů informaci o události od jednoho ze svědků. Na místo vyrazili profesionální hasiči z Kroměříže, Holešova a Otrokovic a k nehodě vyjel také řídící důstojník směny,“ popsal za krajské hasiče Pavel Řezníček.

Po příjezdu museli hasiči nejprve provést zajištění místa a průzkum, který potvrdil čtyři zraněné v osobním autě a dalších šest v dodávce, ta při nasimulované nehodě skončila na boku. „Hasiči postupně vyprostili zraněné z obou zdemolovaných vozů a ve spolupráci se záchrannou službou provedli jejich rychlé protřídění podle naléhavosti. O řízení dopravy a uzavření některých komunikací se mezitím postarala policie,“ vylíčil průběh cvičení Pavel Řezníček.

Jak stanovil scénář cvičení, jeden člověk fiktivní nehodu „nepřežil“, toho pomocí hydraulického zařízení záchranáři vyprostili z vozu.
„Další těžké zranění si pak podle scénáře cvičení vyžádalo zásah policejního vrtulníku. Jakmile byli všichni figuranti ošetřeni a odvezeni do nemocnice, cvičení bylo po dvanácté hodině ukončeno,“ uzavřel mluvčí.