„Řidič za jízdy zjistil požár sena, které měl na ložné ploše vlečky. S nákladem ihned zastavil u krajnice, odpojil traktor a odjel do bezpečné vzdálenosti. Na požár balíkovaného sena byli povoláni hasiči,“ objasnil mluvčí krajských hasič Ivo Mitáček.

Na místo okamžitě vyjeli se dvěma cisternami profesionální hasiče z Kroměříže a na pomoc jim přijeli také kolegové z Kojetína.

„V důsledku požáru byla nejdříve zcela zastavena doprava na silnici z Bezměrova na Kojetín. Po příjezdu hasičů se podařilo požár lokalizovat během následujících minut. Hasiči několik balíků sena dostali na zem, kde je dál dohašovali mimo silnici. Na místo přijel také další vůz zemědělců, který pomohl s dalším sundáním balíků prohořívajícího sena na zem,“ dodal Mitáček.

Po hodině zásahu byl požár zlikvidován. Doprava byla podle Mitáčka obnovena kyvadlově a na místo poté dorazil i vyšetřovatel ze Zlína a jasné už bylo i to, že požár zničil dvanáct balíků sena. Majiteli tak vznikla škoda asi pět tisíc korun.

„Vyšetřovatel se domnívá, že příčinou vzniku požáru byla s největší pravděpodobností nedbalost neznámé osoby, například při odhození nedopalku cigarety,“ uzavřel Mitáček.

Během požáru ani zásahu naštěstí nebyl nikdo zraněn.