Plameny tady zasáhly střechu a půdní prostor objektu o půdorysu dvacet krát osm metrů, který je využíván jako garáž a dílna. Při zásahu, který trval až do rána, se dva hasiči lehce zranili.

K požáru vyjížděly jednotky z Kroměříže, Hulína a Chropyně krátce po jedenácté hodině večer. Pod vlivem silného ohně se zřítila část střechy a stropy. Podle krajského mluvčího hasičů Libora Netopila se už střechu a půdu s uloženým senem nepodařilo zachránit.

„V prostoru garáže se však nacházelo množství strojů, zařízení, čtyřkolka a svařovací soupravy, které nebyly v době příjezdu požárem zasaženy. Hasiči se tak zaměřili na jejich záchranu," vysvětlil Libor Netopil.

Pro bezpečný přístup dovnitř objektu museli hasiči nejdříve zajistit obvodové stěny a pádem střechy narušené stropy. Poté se jim podařilo materiál a zařízení z garáže vynést ven.

„Po likvidaci hlavního požáru strhli hasiči zbytky konstrukcí střechy a dohašovali lokální ložiska hoření. Zásah se protáhl až do ranních hodin," dodal Netopil.

Příčina vzniku požáru a výše způsobené škody zatím nejsou známy, na jejich určení pracují vyšetřovatelé hasičů a policistů.