Podle mluvčího hasičů Libora Netopila zaregistroval řidič, který projížděl v noci mezi vesnicemi Tučapy a Prusinovice u Holešova plameny z nedalekého lesíka. „O tomto svém zjištění vyrozuměl neprodleně policii, která tuto informaci postoupila krajskému operačnímu středisku hasičů ve Zlíně před druhou hodinou ranní. K hlášené události byla vyslána jednotka profesionálních hasičů z Holešova s jedním zásahovým vozidlem," sdělil Netopil.

Záchranáři se podle něj snažili dostat na místo požáru, ale vzhledem ke špatné přístupnosti terénu to nebylo nijak jednoduché. „Pro přesnou lokalizaci místa požáru a zjištění přístupové trasy pro těžkou požární techniku musel být proveden pěší průzkum. Tímto průzkumem bylo následně zjištěno, že došlo k požáru osobního motorového vozidla značky Škoda Felicia, který se v době příjezdu jednotek nacházel ve fázi dohořívání," upřesnil dále.

Vrak auta stál podle něj mimo polní cestu a na místě se nenacházeli žádní lidé. „Podrobnějším ohledáním místa události bylo zjištěno, že ještě před vznikem požáru vozidlo s největší pravděpodobností narazilo do osaměle stojícího stromku," popsal mluvčí.

Protože řidič auta nebyl k nalezení, přistoupili k použití policejního služebního psa a policisté propátrali okolí místa události. „Toto pátrání však nepřineslo žádné výsledky. Po provedeném ohledání místa události vyšetřovatelem hasičů a policisty byl vrak zajištěn pro další šetření, které bude provedeno v součinnosti vyšetřovatelů obou složek," uzavřel Netopil s tím, že škoda na autě byla odhadnuta asi na třicet tisíc korun.

Požár v lese u Holešova zcela zničil osobní auto.