„Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se benzinem polil cizinec slovenského původu a vyhrožoval sebevraždou zapálením se. Hasiči proto muže hned vysvlékli z potřísněného a hořlavinou nasáklého oblečení. Oči mu vypláchli čistou balenou vodou,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Vystresovaného muže v šoku pak předali hasiči posádce zdravotnické záchranné služby, která ho odvezla do nemocnice.

„Výjezdová posádka bez lékaře nabrala společně s pacientem do vozidla i jednoho hasiče, který je členem posttraumatického intervenčního týmu (PIT) HZS Zlínského kraje. Ten poskytl zdrcenému muži svou odbornou pomoc a zároveň působil jako preventivní hlídka pro případný opakovaný pokus sebepoškození,“ upřesnil Mitáček.

Odborně proškolený hasič nešťastníka postupně uklidnil a ten se rozpovídal. V sanitním voze záchranářům sdělil, že v podvečer byl v domě u své přítelkyně a doplňoval benzin do motorové pily. V tom okamžiku přišla matka přítelkyně a začala mu práci vyčítat. Následnou hádku neustál a demonstrativně se polil benzinem. Svůj úmysl se podpálit potvrdil zapalovačem v ruce a opakováním výhružek. Následoval hysterický výstup ženy.

„Lehce zraněný cizinec byl předán do nemocnice, kde ho lékaři vyšetřili a zvažovali jeho případnou hospitalizaci na příslušném psychiatrickém oddělení,“ doplnil mluvčí hasičů. Okolnosti případu nadále prověřuje policie.