„Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Uherského Hradiště se dvěma cisternami a jednotka sboru dobrovolných hasičů z Bílovic. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že hoří udírna, dílna, kůlna a přístavek rodinného domu,“ upřesnil mluvčí krajských hasičů ve Zlíně Ivo Mitáček.

Před příjezdem hasičů se majitel objektu snažil požár hasit pomocí sněhu, jeho snaha se ale minula účinkem. Jednotky hasičů přijely k hořícímu domu prakticky současně a jen deset minut od nahlášení na tísňovou linku.

„Prioritou bylo zabránit rozšíření plamenů na blízký rodinný dům a uchránit další majetek. Hasičům se také podařilo z místa požáru zachránit asi pět slepic,“ dodal Mitáček

Zasahující jednotky dostaly požár pod kontrolu za zhruba pětadvacet minut, celková likvidace požáru trvala ještě další hodinu. Část střechy dílny se i s krytinou propadla a další část museli hasiči strhnout. Oheň nikoho nezranil.

Místo události ohledal vyšetřovatel z Uherského Hradiště. Majitel uvedl, že ho nad ránem probudilo praskání materiálu při hoření přístavku. Vyběhl na dvůr a spatřil rychle se rozšiřující plameny od udírny do střechy kůlny.

Plameny se během několika minut dostaly pod střechu přístavku, kůlny a dílny. Živel zničil vybavení, stroje, nářadí a uskladněné dřevo. Majitel přiznal, že od včerejšího dne udil maso. Příčinou vzniku požáru byla nedbalost majitele, který uskladnil část dřeva nad víko topeniště udírny.

Majitel objektu utrpěl škodu za 220 tisíc korun. Zásahem hasičů se podařilo uchránit další majetek domu za 1 mil. Kč.