Tohle všechno má na svědomí čtyřiapadesátiletý muž z Chropyně. V trestné činnosti už ale pokračovat nebude. Nyní je totiž ve vězení.

„Muž se od ledna letošního roku vloupal do dvanácti chat. Zaměřoval se na oblasti a zahradní kolonie v Kroměříži a okolí a do chat se dostal vždy obdobným způsobem,“ sdělila kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Pachatel podle ní násilím otevřel okenice, rozbil okno a vlezl dovnitř.

„Celý objekt prohledal a nechával po sobě dost velký nepořádek. Kradl převážně alkohol, potraviny a oblečení. Hodily se mu ale také i přívodní kabely, elektronika a hudební nosiče,“ vyjmenovala policejní mluvčí.

V jedné z chat se podle ní muž dlouhodobě ubytoval. Jelikož mu byla zima, přitápěl si vařičem a stihl spotřebovat elektřinu za více než tisíc korun. Svých obydlí si ale zřejmě moc nevážil. Kouřením uvnitř jedné z nich a především nedbalým zacházením s nedopalkem totiž způsobil požár. „Napáchal tak škodu za jeden a půl milionu korun,“ vypočetla Kyšnerová.

Kriminalisté muže brzy vypátrali a zjistili, že není žádný začátečník: dokonce už byl odsouzen.

„Počátkem března měl nastoupit do věznice. Nařízení soudu však porušil a výkon trestu nenastoupil,“ vysvětlila Kyšnerová.

Poté, co policisté lupiče a žháře vypátrali, už do vězení musel. Nyní mu za trestné činy spáchané na Kroměřížsku hrozí, že si svůj pobyt tam o další tři roky prodlouží.