Podle sdělení záchranných složek jel řidič ve směru od Vyškova. Za volantem usnul, prorazil dvoje svodidla a čelně narazil do kamenné stěny suchého poldru. Vůz se pak převrátil na střechu a za pár minut začal hořet. 

Při příjezdu hasičů už bylo auto celé v plamenech. Oheň se podařilo uhasit do půl hodiny. „Řidič při nehodě utrpěl zranění a skončil v péči posádky zdravotnické záchranné služby,“ uvedla krajská mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Střet osobního vlaku s nákladním automobilem na železničním přejezdu mezi zastávkou Dobrotice a stanicí Holešov; pondělí 5. června 2023
U Dobrotic na Kroměřížsku se střetl osobní vlak s náklaďákem, devět zraněných

Doplnila, že vzhledem k místu havárie byl k nehodě povolán také zástupce životního prostředí, který rozhodl o dalším postupu, aby nedošlo ke kontaminaci koryta.

Policisté vyšetřují tragickou nehodu na sídlišti Oskol v Kroměříži.
Seniorku srazil na sídlišti v Kroměříži náklaďák. Žena na místě zemřela

Podle záchranářů může řidič mluvit o velkém štěstí, že z hrozivě vypadající nehody vyvázl jen s lehkým zraněním. Mimo jiné totiž nebyl připoutaný. Z havarovaného vozu se mu podařilo dostat vlastními silami ještě před tím, než vrak začal hořet. 

„Na místo vyjely dvě posádky Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje z Kroměříže, z toho jedna lékařská. Řidič nakonec vyvázl pouze s odřeninami a drobným hematomem na zádech. Vzhledem k mechanismu poranění jsme řidiče ale raději ještě převezli do Kroměřížské nemocnice k dalšímu vyšetření,“ doplnila mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Gabriela Netopilová Sluštíková.