Muž vyklízel v sobotu ve Zborovicích – Medlově na Kroměřížsku nově koupený dům. „Nepotřebné věci házel na ohniště a postupně pálil. V poledne si jen na pár minut zašel do vedlejšího domu k příbuzným na oběd,“ přiblížila mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Oheň však přeskočil na přístřešek, starou králíkárnu až na střechu rodinného domu.

„Vyděšený muž okamžitě volal na tísňovou linku o pomoc. Pár minut po poledni na místo požáru vyjelo sedm jednotek hasičů, a to ze stanic Kroměříž a Morkovice - Slížany a dobrovolné jednotky z Medlova, Morkovic - Slížan, Roštína, Zborovic a Zdounek,“ dodala mluvčí.

Po příjezdu na místo použili hasiči k likvidaci požáru dva hasební proudy vody a třetím ochlazovali vedlejší těsně přilehlou nemovitost. Při hašení hasiči postupně rozebírali konstrukci střechy, vše kontrolovali termokamerou a dohašovali skrytá ohniska.

Ve dvě hodiny odpoledne měli požár uhašený a místo předali zpět jeho majiteli. Na dohlídku zůstali na místě místní dobrovolní hasiči. Nikdo se nezranil.

Vyšetřovatel hasičů na místě určil jako příčinu vzniku požáru nedbalostní jednání při spalování odpadu. Škodu předběžně vyčíslil na 200 tisíc korun.

Po Baťově kanále ze Spytihněvi ke Starému Městu a zpět
Jak se pluje po Baťově kanále? Podívejte se