Krátce před půl osmou ráno se na tísňovou linku obrátili lidé s tím, že v rekreační oblasti u Všeminy hoří chata. Na místo ihned vyrazili profesionálové ze Zlína a rovněž dobrovolníci ze Slušovic, Všeminy a Vizovic. „Už z dálky jsme viděli oblak kouře stoupající nad stromy chatové oblasti. Záchranáři ihned zahájili intenzivní hasební útok z několika stran chaty. Požár nejdříve zasáhl obytné první patro, ale velmi rychle se rozšířil do horního patra. Hasiči čelili více než pětimetrovým plamenům, které šlehaly velkými okny ven,“ popsal mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

S pomocí žebříků vylezli záchranáři na balkon, odkud se snažili proudy vody zvládnout ničivý živel. Postupně se jim podařilo dostat dovnitř chaty, odkud se snažili plameny dostat pod kontrolu.

„Oheň ale mezitím prostoupil až do špice střechy, kam se bylo velmi obtížené se dostat. Proto ani po dvou hodinách nebyl požár lokalizovaný,“ vysvětlil mluvčí.

Požár skrytý pod střešní konstrukcí se znovu rozhořel a po výměně dýchacích přístrojů hasiči znovu zaútočili z vnitřních prostor. A právě v tu chvíli se zranil jeden ze záchranářů. „Při hašení v zakouřeném horním patře se uvolnil pravděpodobně trám, který mu spadl na hlavu. Od vážného zranění ho ochránila bezpečnostní zásahová přilba. Otřesený se dostal ven, kde mu kolegové poskytli další pomoc,“ podotkl mluvčí.

Hasič měl však bolesti hlavy, proto velitel povolal i lékaře.

Ten nakonec rozhodl o jeho převozu do zlínské nemocnice.

Hasičům se nakonec kolem jedenácté podařilo oheň dostat pod kontrolu a teprve až o půl druhé odpoledne byly plameny zcela zlikvidovány.

Vyšetřovatel hasičů nyní zjišťuje, proč k požáru došlo. Majitel totiž údajně na chatě nebyl více než týden. „Vzhledem k tomu, že není vyloučené úmyslné zapálení, pracuje na případu i naše policie,“ uvedla mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.

Škody jsou dohadovány na až na půldruhého milionu korun. Požár chatu kompletně zničil.