„Řidič za jízdy ucítil v kabině kouř, který se vzápětí začal šířit z prostoru pod kabinou,“ popsal mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček. Traktorista podle něj svůj stroj i se zemědělským pracovním přívěsem stačil zastavit v době, kdy už se kabina plnila kouřem. Vystoupil a přivolal hasiče.

„Profesionálové z Morkovic požár rychle lokalizovali a zabránili jeho rozšíření na přívěs s rozmetači. Oheň pak uhasili pomocí vysokotlakého proudu vody,“ doplnil mluvčí. Po uhašení požáru pak jednotka ještě zachytávala unikající naftu a další naftu z nádrže musela přečerpat do náhradních nádob.

Místo požáru ohledal vyšetřovatel hasičů z Kroměříže, příčinou vzniku byla prý s největší pravděpodobností technická závada, která bude dále zkoumána. „Požár zničil prakticky celý interiér traktoru a způsobil škodu za čtyři sta tisíc korun. Hasičům se podařilo uchránit hrabací stroj na seno, jehož hodnota může být až milion korun,“ upozornil Mitáček.

Po dobu zásahu byla podle mluvčího omezená průjezdnost silnice na jednu polovinu vozovky. Přivolaná policejní hlídka řídila dopravu kyvadlově.