Požár byl na operační středisko ohlášen třicet minut před půlnocí. V době příjezdu hasičů byl plameny zasažen interiér dvou obytných místností v přízemí domu a oheň se postupně šířil na půdu a na dřevěné střešní konstrukce. Celý dům byl uzamčen.

„S nasazením tří útočných proudů se hasiči vybavení dýchací technikou pustili do likvidace ohně. Po násilném vniknutí do objektu byl v jedné z jeho částí nalezen majitel, který jevil známky intoxikace zplodinami hoření," popsal mluvčí Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje Libor Netopil.

Do příjezdu sanitky mu hasiči poskytli předlékařskou pomoc.Šest minut po půlnoci byl požár lokalizován. Samotná likvidace se díky postupnému dohašování ložisek hoření, odvětrávání a vyklízení protáhla. Poslední jednotka opustila požářiště po sedmé hodině ráno.

„Podle prvotních odhadů byla způsobena škoda ve výši tři sta tisíc korun. Uchráněné hodnoty se pohybují okolo jednoho milionu," upřesnil Netopil.

Za příčinou vzniku požáru stojí pravděpodobně úmyslné nebo nedbalostní jednání majitele. Obě tyto verze jsou nadále prověřovány. Další posun ve vyšetřování by měla přinést výpověď majitele objektu. ⋌(lič)