„Operační středisko HZS Zlínského kraje vyhlásilo přesně v 15:00 hodin poplach jednotkám profesionálních hasičů z Holešova a Bystřice pod Hostýnem, a zároveň jednotkám dobrovolných hasičů obcí Holešov a Prusinovice," informoval za HZS Zlínského kraje Pavel Řezníček.

Na místo hlášeného požáru garáže s autem tak postupně dorazily čtyři cisternové vozy. „Jako první na místě zasahovala jednotka profesionálů z Holešova. Požár garáže, ve které měl být zaparkovaný také osobní automobil, se naštěstí nepotvrdil," podotkl Řezníček.

Jak velitel upřesnil, jednalo se o požár dílny, která byla v době příjezdu hasičů už v plamenech. Oheň se také rozšířil na střechu.

„Hasiči nasadili celkem tři útočné proudy a požár se jim podařilo dostat pod kontrolu asi po dvaceti minutách zásahu. Kvůli velké spotřebě vody bylo vytvořeno dopravní vedení od asi 100 metrů vzdáleného hydrantu. Hasiči se zaměřili také na ochranu vedlejší budovy, na kterou by se mohl požár rozšířit," popsal průběh zásahu hasič.

Kvůli silnému kouři museli hasiči odvětrat prostory pomocí přetlakové ventilace. „K nalezení skrytých ohnisek byla využita také termokamera a pro jejich dohašení bylo nezbytné částečně rozebrat podhledovou konstrukci a odstranit izolaci," řekl Řezníček.

Krátce před pátou hodinou večer byl požár již zlikvidován. „Po předání místa majiteli se jednotky vrátily zpět na své základny. Na místo se dostavil vyšetřovatel hasičů z Kroměříže, který nyní pracuje na objasnění příčiny vzniku této události," uzavřel Pavel Řezníček.

VENDULA PUDELKOVÁ