„Zprávu o požáru přijali hasiči v 18.33 hodin, na místo vyjeli se třemi automobilovými stříkačkami," řekl za krajský hasičský sbor Roman Žemlička.

Průzkumem záchranáři zjistili, že hoří střecha přístavku u rodinného domu. „Nájemník přístavby byl mimo objekt a sdělil, že v budově už nikdo další není. Hasiči dostali plameny rychle kontrolu, po uhašení dohledávali skrytá ohniska a rozebírali konstrukci střechy," dodal Roman Žemlička.

Následně na požářiště dorazili policie a vyšetřovatel hasičů. „Nájemce vyšetřovateli sdělil, že ho majitelka nechává v přístavku, který v minulosti sloužil jako moštárna, bydlet v rámci sociální výpomoci. Chtěl si uvařit na plynovém vařiči vodu na kávu, v objektu ale bylo uskladněno větší množství papíru, který začal hořet," vylíčil mluvčí hasičů.

Muž se sice snažil plameny uhasit dvěma kbelíky vody, ale vznikající požár se šířil rychleji. „Příčinou požáru bylo tedy nedbalostní jednání při používání otevřeného ohně, škoda činí předběžné dvacet tisíc korun," uzavřel Roman Žemlička.

ZPRAVODAJOVÉ DENÍKU