„Informace o tom, která screeningová vyšetření by měli pojištěnci vzhledem ke svému věku a pohlaví absolvovat, najdou v Kalkulačce zdraví na webových stránkách pojišťovny. Po jejich absolvování jim bude přiznán nárok na speciální benefit, který mohou čerpat nad rámec běžných pravidel pro čerpání příspěvků VoZP,“ říká revizní lékařka Vojenské zdravotní pojišťovny MUDr. Kristina Slavíková.

Příspěvek z programu Zdravý pojištěnec je možné využít například na pohybové aktivity včetně plavání, dále na rehabilitace, různé druhy fyzioterapie, masáže, saunování, wellness, lázeňské pobyty a procedury hrazené pojištěncem aj.

close VoZP přichází s novým programem Zdravý pojištěnec. info Zdroj: se souhlasem VoZP zoom_in VoZP přichází s novým programem Zdravý pojištěnec, ilustrační foto.

Pravidelný pohyb je základem zdravého životního stylu. Aktivitu, které se věnujeme, bychom měli volit podle svých možností, zdravotních omezení a věku.

„I obyčejná chůze je velice prospěšná a každodenní procházka má příznivý dopad na naše zdraví. Pokud je taková procházka navíc v příjemném prostředí, například v lese, v parku nebo u vody, má dopad i na naši duševní pohodu a zklidnění mysli,“ doplňuje doktorka Slavíková.

Pohyb bychom měli rovněž vybírat tak, aby byl, pokud možno, všestranný. Pohybová aktivita by měla naše tělo posilovat i protahovat, může být zaměřena na výkon i na vytrvalost. A v případě, že nemáme dostatek zkušeností, je dobré si vyhledat odbornou pomoc, např. sportovního trenéra nebo fyzioterapeuta, abychom cviky prováděli správně a neubližovali si. „Pokud máte navíc nějaká zdravotní omezení, je dobré konzultovat pohybové aktivity i s lékařem a zohledňovat tak svůj aktuální zdravotní stav,“ dodává revizní lékařka VoZP.

VoZP své klienty ve zdravém pohybu podporuje a nabízí jim řadu benefitů. Jednou ročně přispívá všem věkovým skupinám až 500 Kč na plavání, stejnou částku poskytuje dospělým pojištěncům na vybrané pohybové a regenerační aktivity. Příspěvek na sportovní aktivity pro děti pak činí až 1000 Kč.