„Obvykle máme otevřeno do 22 hodin, při Saunové noci ale návštěvníci mohou za zvýhodněné ceny zůstat až do půlnoci. S přítomnými pracovníky mohou konzultovat zásady správného saunování a vyzkoušet saunovací rituály, které se budou konat každou hodinu v sauně Dome i menší bylinkové sauně. Zdarma nabídneme občerstvení v podobě čerstvého ovoce a pramenité vody. Prostory Wellness Horal ozáří na dvě stě svíček," uvedl ředitel Wellness Horal Martin Pařízek. Právě se saunovacími rituály v minulých dnech Wellness Horal zabodovalo na světovém mistrovství v Grazu. Saunér Jiří Malina z něj přivezl 13. místo.

Na neděli chystá Resort Valachy nový terénní běžecký závod s názvem Běhej Valachy. Sportovci všeho věku při něm mohou poměřit své síly na několika tratích, z nichž nejkratší pro děti měří 300 metrů a nejdelší pro zkušené závodníky 11 kilometrů členitým valašským terénem. „Jde o nultý ročník závodu, rádi bychom z něj vytvořili novou tradici. Pořádáme již dvě sportovní události - v zimě lyžařský závod Razula Open Cup a v létě minitriatlon Valachyman. Samostatný běžecký závod je novinkou," uvedl jeden z organizátorů Michal Vala.

Registrace závodníků probíhá na www.valachy.cz/behej-valachy nebo na místě v den závodu do 11:00. Startovné ve výši symbolických 100 Kč zahrnuje mj. občerstvení (jídlo a nápoj), vítězové budou odměněni vouchery na relaxaci od Resortu Valachy a drobnou elektronikou a dalšími dárky od partnerů. Sportovci mohou po závodu využít sprchy v hotelu Galik. Hlavní trať závodu v délce 11 km má charakter terénního krosu/trail runningu. Využívá především lesní cesty, pěšiny a kratší asfaltový úsek. Vede přes zajímavá místa, nádhernou podzimní přírodou s četnými výhledy do okolí. Je dostatečně náročná, své dělá hlavně převýšení cca 400 metrů. Poběží se také trať dlouhá 4,2 km vhodná pro juniory a méně zdatné sportovce. Pro děti budou připraveny kratší nenáročné tratě v délce 300, 600 a 900 metrů. Dětské závody startují v 11 hodin, hlavní závod ve 12 hodin.
Hotel Galik navíc pro závodníky i další návštěvníky připravuje na celý prodloužený víkend Myslivecké menu s bohatou nabídkou zvěřinových specialit. Sportovní i gurmánské zážitky mohou návštěvníci završit relaxací a koupáním ve Wellness Horal v 3,5 km vzdáleném hotelu Horal, které je otevřeno denně od 7 do 22 hodin, nebo třeba výletem k nové rozhledně Miloňová. Příjemným zpestřením se také může stát vyjížďka na segway s průvodcem. Půjčovna segway funguje v hotelu Horal.