Od začátku programu ČSOB rozdělila po celé republice už více než 38 milionů korun. V každém z 15 regionů (Praha je rozdělena na dvě části) soutěží čtyři žadatelé. Tři vybrala odborná porota, čtvrtému udělila tzv. divokou kartu veřejnost. Nyní se všichni finalisté, které postupně představujeme na stránkách Deníku, snaží získat co nejvíce finančních prostředků od veřejnosti. Vybraná suma totiž určí i výši příspěvku od banky.

„Do finále se opět probojovala řada zajímavých a lokálně prospěšných projektů. Jsem rád, že díky programu ČSOB pomáhá regionům můžeme opět zaktivizovat drobné dárce a svým dílem přispět k rozvoji filantropie v Česku,” říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

Akce pro celou rodinu

Letos na jaře získaly největší podporu projekty Záchrana kostela v Nových Domcích u Rozvadova, FELITI – pomáháme udržet rovnováhu v přírodě, Na čerstvém vzduchu pod střechou a Šťastný vodicí pes.

I podzimní kolo ale nabízí řadu kvalitních prospěšných projektů. Celkem se jich přihlásilo 226. V lokalitě Zlínský kraj se o finanční příspěvek uchází tyto: Neposedí celá rodina, ŽÍT AKTIVNĚ I S HANDICAPEM, SAVIO - společně můžeme podpořit tisíce dětí a Podpora činnosti Domácí hospicové péče.

Prvním je zapsaný spolek Rodinné a mateřské centrum Slavičín s projektem Neposedí celá rodina.

Centrum Slavičín připravuje besedy, semináře, workshopy, kurzy. Pořádá jednorázové víkendové akce pro rodiny, příměstské tábory, výukové programy pro základní a mateřské školy a od roku 2016 nabízí i canisterapii.„Slavičín je město v pohraničí se Slovenskem a nejsou zde takové možnosti pro rodiny, jako v krajském městě Zlín, či jiných větších městech. My nabízíme ucelený soubor rodinných aktivit,” říká Simona Goňová ze spolku.

ROZHODNĚTE I VY
- Hlasování o divokou kartu probíhalo do 22. listopadu 2019 na webových stránkách csobpomaharegionum.cz.
- Následuje finále, ve kterém se v každém kraji utkají 4 projekty.
- Od ČSOB získá každý region 150 000 Kč.
- Výše příspěvku se odvíjí od úspěchu projektu u veřejnosti (50 000 Kč za první místo, 40 000 Kč za druhé místo, 30 000 Kč za třetí místo a 25 000 Kč za čtvrté místo).
- Finanční dary pro vybraný projekt může veřejnost posílat od 9. Prosince 2019 do 6. Ledna 2020.
- 14. ledna 2020 budou známy konečné výsledky.