Znovu vařit by se mělo pivo počátkem příštího roku, tedy příhodně k výročí první uvařené várky z roku 1896. K dispozici bude lidem především v pivovaru podle hesla Pivo chutná vždy nejlépe v pivovarském sklepě, což potvrdil jednatel společnosti Raven Trading Aleš Přinosil.

„Následně bude pivo dodáváno do několika vybraných restaurací, které budou schopny zajistit kvalitní ošetření a především čepování. To je totiž předmětem zájmu předních pivovarnických odborníků, protože sebelepší pivo je snadné zničit nevhodným čepováním," upozornil jednatel.

Pivo vyráběné v Záhlinicích bude podle něj vycházet z tradice vaření českého ležáku, který má nezaměnitelný charakter.

„České pivo je světový unikát, pokud si ovšem tento svůj charakter uchová. Je jím zlatá barva, hustá bílá pěna, příjemný říz, plnost a po napití příjemné jemné doznívání aromatického chmele, kdy celkový dojem po napití pobízí k napití dalšímu," vyjmenoval Aleš Přinosil.

V sortimentu záhlinického pivovaru by měly být také speciály jako je pivo černé, porterové, polotmavé – jantarové-typu Bock nebo pšeničné, které bylo rozšířeno až do poloviny devatenáctého století i v našich zemích.

Jelikož mají v Záhlinicích výrobce všech druhů sladů včetně těch speciálních, veškerá piva budou vařená právě z vlastních sladů.

„Jména budou tradiční, snažíme se vrátit k tradici vaření původního piva, bude tedy zachována i tradice v názvech. Jedno z nich nejspíš pojmenujeme Hospodář, přezdívalo se mu tak totiž po Františku Skopalíkovi, který stál u zrodu pivovaru jako rolnické akciové společnosti," prozradil Deníku spolumajitel sladoven.

Na první pivo si sice budou muset zájemci počkat do příštího roku, do areálu pivovaru se však mohou podívat už 15. srpna a to na krojovanou vesnickou veselici, kterou pivovar chystá při příležitosti 120. výročí. Veselice bude kromě bohatého kulturního programu spojena také s vysvěcením varny.

„Budeme také vařit pivo středověkým způsobem a uvařena je i várka piva z první odrůdy Proskowetzuv Haná pedigrée z druhé poloviny devatenáctého století, které bude možné ochutnat pod označením Pivo našich dědů. Ostatní pivo pak bude z pivovaru v Dalešicích známého z oblíbeného českého filmu Postřižiny," uzavřel Aleš Přinosil.