Sedm hudebníků, kteří pocházejí z Bystřice pod Hostýnem, Holešova, Komárova u Napajedel a Olomouce, se tak stane součástí doprovodného kulturního programu letošního fotbalového šampionátu UEFA Euro 2008.

Pozvalo je České centrum ve Vídni, aby vystoupili v hodinovém programu na obřím pódiu na tamním náměstí Rathausplatze. „Koncertovat budeme před zahájením přímého přenosu zápasu Česko – Portugalsko ve středu 11. června,“ upřesnil jeden z členů skupiny Tomáš Madruga Hradil.

Po dobu šampionátu bude pod obří obrazovkou uvnitř hlavní fanouškovské míle vedoucí od náměstí až k bráně Heldentor vystupovat kapela z té země, která ten den sehraje utkání. „Prostor, kde budeme vystupovat, může pojmout až sto tisíc fanoušků. Pokud by jich bylo jen deset tisíc, byla by to pro nás senzace,“ poznamenal Madruga.

Trému zatím španělsky zpívající skupina nemá. „Zatím se soustředíme na zkoušení. Máme připravených deset až dvanáct písní, které jsou už ověřené. Jenom v loňském roce jsme měli možnost přesvědčit se na padesáti koncertech v republice, že se líbí. Celou akci zahájíme ale novou písní,“ nastínil kytarista a zpěvák.

Na tvorbě skladeb se podílejí členové Los Perdidos sami. „Převzatých písniček máme jen pár, na šampionátu zahrajeme jen jednu,“ podotkl Hradil.

Ve Vídni sedmičlennou kapelu podpoří možná ještě další bubeník. „Bude mít percussion set, takže by to mělo být oživením koncertu,“ uzavřel hudebník.

Podle něj je vystoupení ve Vídni historickým mezníkem v osmiletém působení skupiny na české, slovenské i polské scéně.