Teprve pak se ukáže, jaké budou další záměry obce. V úvahu připadá především stáčírna, výroba solí, či dokonce vybudování menšího léčebného zařízení.
Kyselka Slatina je jako léčivá uváděná od roku 1580. Pomáhá například při žaludečních potížích, problémech se štítnou žlázou a slinivkou břišní, srdečních chorobách či revmatismu. V minulosti už stáčírna fungovala, ale po druhé světové válce zanikla. Nyní je v obci přírodní vývěr a jeden vrt. Podle starosty Suché Lozi Petra Gazdíka ale malá vydatnost znemožňuje jejich využití.

„V září připravujeme zkušební vrt, v říjnu bude následovat čerpací zkouška. Podle výsledků rozborů a zkoušky bude jasné, jaké má voda složení a v jakém množství je dostupná,“ uvedl Gazdík.

Podle výsledku vrtu se v obci rozhodnou, zda a jak zdroj minerálky využít.

„Nejoptimističtější varianta počítá i s vybudováním léčebného zařízení,“ přemítal starosta.

Zkušební vrt zaplatí obec z peněz od ministerstva pro místní rozvoj. Finance získala díky loňskému úspěchu v soutěži Vesnice roku Zlínského kraje. Tehdy obdržela Zelenou stuhu za péči o životní prostředí spojenou s dotací 400 tisíc korun. Letos obec, kde žije asi 1 080 obyvatel, v soutěži zvítězila. Získá tak další dotaci, tentokrát 500 tisíc korun.