Společnost školám nabízí účast na seminářích, kde učitele informatiky seznámí s robotem Edisonem. Praktická ukázka na programovatelném robotu se jeví jako nejlepší cesta k osvojení si výuky algoritmizace. Robot Edison pochází z dílny australské společnosti Microbric.

Každému účastníkovi je zapůjčen jeden exemplář robota, pozná jednoduché programovací prostředí, vyzkouší si praktické příklady a Edisona rozpohybuje. Zpočátku jednoduchými příkazy, později už za použití podmínek a cyklů. A na závěr celého dne se dozví inspirativní příklady pro samotnou výuku, mnoho užitečných rad a odkazů, které učitelům pomohou stavět dál na absolvovaném workshopu.

XIII. ZLÍNSKÝ PORSCHE SRAZ, registrace účastníků na náměstí Míru
OBRAZEM: Luxus na čtyřech kolech. Ve Zlíně si dali sraz majitelé vozů Porsche

„Je velmi vzácné, že soukromá firma chce nezištně pomáhat českému školství. Programování a robotika ve většině základních škol chybí hlavně z důvodů finančních, ale také časových, protože mnoho místa v nabitém rozvrhu žáků nezbývá,“ popisuje Tomáš Keprt ze Základní školy Slovenská.

„Celý workshop byl velmi kvalitně připravený, den s firmou Edhouse a Edisony jsme si opravdu užili. Všem učitelům technických oborů a zájemcům workshop i robota Edison vřele doporučujeme,“ dodávají Miroslava Smržová a Jana Úlehlová z Gymnázia Zlín – Lesní čtvrť.

Společnost Edhouse se snaží pomoci učitelům také vytvořením programu pro automatický překlad programovacího prostředí do češtiny či krátkodobou výpůjčkou vlastních robotů k otestování. Aktuálním cílem je rozběhnout dva workshopy ročně ve Zlíně a následně také v Olomouci.

Autor: Anna Kohoutová