Na rozloze 3 000 m² nově sídlí centrála společnosti, administrativa, ale také sklady a výroba. Důležitým aspektem při výstavbě byla samozřejmě udržitelnost. Interiér navrhl tým architektonického ateliéru Kareš arch.

Raveo je odborník na pohonnou techniku, automatizaci a robotiku. Nový areál je ukázkou spojení designu, funkčnosti a technologií.

„Stávající zázemí nám vůbec nevyhovovalo z hlediska naší expanze a na pozemcích, kde jsme původně chtěli stavět, bylo obtížné získat stavební povolení. Novou halu jsme koupili jako ruinu a prakticky tři roky kompletně přestavovali bez jediné dotace nebo pobídky,“ popisuje Radek Kaňovský, CEO společnosti Raveo.

Nové prostory slouží jako centrála pro management, administrativu, a především sklady a výrobu. Právě ty plně využívají i pobočky v regionech. Neustálá expanze Raveo je důkazem, že české firmy už dávno nemusí být jen montovnou Evropy.

Velkorysé prostory o rozloze 3 000 m² aktuálně využívá 32 lidí. Interiér kompletně navrhla společnost Kareš arch, která se zabývá funkcionalismem a stavbou vil. Stavba je výjimečná především investicí do prostoru, kde pracují zaměstnanci, a to jak z pohledu komfortu, tak i ergonomie.

Nová hala slouží jako inspirativní důkaz dokonalého spojení designu a funkčnosti a vytváří atmosféru příznivou pro inovace a produktivitu, což dokonale odpovídá kreativnímu duchu společnosti. Při výstavbě nebyla opomenuta ani energetická úspornost. Budova má dvojité zateplení betonového skeletu i střechy a je velmi šetrná z hlediska energií. Na střeše byla nově nainstalovaná fotovoltaika s výkonem 150 kW, která plně pokrývá potřeby areálu.

Náročná obnova

V průběhu přestavby se objevily i výzvy. Ekologická škoda po původním majiteli dosahovala mnoho milionů korun, neboť zanedbával prakticky veškerou údržbu a péči o nemovitost.

„Namísto demolice a stavby zcela nové budovy jsme se rozhodli jít cestou obnovy existujícího objektu. Tato volba se ukázala jako udržitelnější a ekologicky šetrnější alternativa. Snažili jsme se obnovit poškozené části budovy a půdy, což znamenalo náročnou práci. Výsledkem je ale budova, která byla zachráněna před dalším znehodnocením a přispívá k udržitelnosti našeho provozu,“ popisuje Kaňovský.

Kolem budovy je navíc plně dobudovaná zahrada, která zaměstnancům nabízí klidové zóny. Zajímavostí určitě je, že v jedné části majitelé založili sad stromů, které jsou vybrány podle zemí, se kterými Raveo spolupracuje.

„Vybudovali jsme špičkové zázemí pro technologickou firmu z prostoru, který byl v katastrofálním stavu a v areálu, který je zanedbaný,“ komentuje Kaňovský.

Celková revitalizace areálu i jeho okolí se začíná projevovat. O společnosti RaveoRaveo je ryze český dodavatel pohonné techniky, automatizace a robotizace. Firma byla založená dvěma inženýry, Radkem Kaňovským a Alešem Zapletalem. Pro své zákazníky přináší inovativní a funkční řešení. Dodává pohon tam, kde je to třeba – „od míchačky po družici“.

Dosahuje obratu až 400 milionů ročně, má více než 50 zaměstnanců, kanceláře v Otrokovicích, Hradci Králové, na Slovensku a v Polsku. Firma je schopna přivést do pohybu stroje, plošiny, roboty a mnoho dalšího, a to s použitím nejlepších komponent na trhu. Raveo se vyznačuje tím, že neprodává pouze komponenty, ale nabízí zákazníkům komplexní řešení na míru. Klíčovým prvkem jejich filozofie je tradiční přístup bez dluhů a financování pomocí vlastních zdrojů.

Tak postupovali také při hledání nových prostor pro svou centrálu, ve které by sídlil i sklad a výroba. Partnery má například v Německu, Itálii či na Tchaj-wanu nebo v Koreji. Více informací na RAVEO.cz.