V Teplu Zlín má město stoprocentní podíl. „Chceme jej prodat celý. Konečné slovo však bude mít zastupitelstvo,“ upřesnil 1. náměstek primátorky Martin Janečka (ČSSD).

Nejbližší jednání zastupitelstva se uskuteční v září. „Nebudu ale spekulovat, zda se už do té doby objeví nějací vážní zájemci,“ dodal Janečka.
Lidé se obávají, jaký by mohl mít například soukromý majitel vliv na ceny tepla. „Je to zrada na občanech. Mohl by toho zneužít nějaký vychytralec,“ myslí si Bohumil Kurfürst ze Zlína.
Taková představa je ovšem podle náměstka Janečky mylná.

„Společnost Teplo je pouze překupník produktu tepláren, které patří jiné firmě. Kolik si Teplo může maximálně přirazit věcně usměrňuje vláda, takže k nějaké radikální změně cen kvůli jeho prodeji nedojde,“ tvrdí náměstek zlínské primátorky.

O částce, kterou by město mohlo za svou společnost dostat, nechtěli ještě radní mluvit. Mělo by se však jednat o miliony korun.
To by byl samozřejmě vítaný příspěvek do zlínského rozpočtu, zvláště vzhledem k náročnému investičnímu plánu.
Tomu dominuje především stavba kongresového centra, pro které se letos počítá s asi devadesátimilionovou investicí.

Prodejem Tepla by navíc podle ekonomického náměstka primátorky Miroslava Hladíka (ODS) Zlín neměl o mnoho přijít. „Vydělalo si tak zhruba na svůj provoz a potřebné rekonstrukce,“ vysvětloval.
„Pro určitý typ velké firmy ale představuje do budoucna lukrativní nákup,“ zdůraznil náměstek Hladík.